Ojciec Khabiba Nurmagomedova hospitalizowany! Objawy sugerują możliwe zarażenie koronawirusem!

Ojciec obecnego mistrza wagi lekkiej UFC, Abdulmanap Nurmagomedov, został przewieziony do ośrodka leczniczego z powodu podejrzenia zapalenia płuc i grypy. Informację o tym, że tata i mentor mistrza UFC znajduje się pod obserwacją na obecność koronawirusa przekazał mediom komentator sportowy z Dagestanu w Rosji – Ramazana Rabadanov!

Wiadomość o stanie zdrowia Abdulmanapa obiegła wczoraj światowe media, a stan zdrowia ojca i mentora mistrza UFC zdaje się być poważny! Rabadanov udostępnił na instagramie swoje zdjęcie z Abdulmanapowem Nurmagomedowowe, w którym napisał:

 

„Niemal udało mu się zbudować park, sprzątnął śmieci, posadził aleję nowych drzew, postawił piękne ławki wzdłuż dróg, a wczoraj nie przyszedł do parku. Mam nadzieję, że zapalenie płuc nie pokona mojego przyjaciela i znowu przyjedzie do parku ”.

W czasie, gdy na świecie panuje pandemia koronawirusa, osoba z symptomami zapaleniu płuc, grypy i z pojawiającym się kaszlem jest z wysokim prawdopodobieństwem zarażona wirusem SARS-CoV2, który może wywołać śmiertelną chorobę COVID-19. Ojciec Khabiba stanowczo wyklucza jednak zarażenie koronawirusem, czego dowodem są również wstępne diagnozy lekarzy wskazujące na zwykłą grypę!

Obecnie Abdulmanap przebywa w szpitalu, gdzie spędzi kilka najbliższych dni zmagając się z pierwszą fazą choroby. Następnie planowo ma przechodzić rekonwalestencję w swoim domu pod baczną obserwacją lekarzy. Pozostaje tylko czekać, aż wstępne diagnozy się potwierdzą i wykluczą zarażenie koronawirusem!

 

Jaki to ma wpływ na mistrza wagi lekkiej, Khabiba Nurmagomedova? 

Obecnie syn Abudlmanapa Nurmagomedovowa także przebywa w Dagestanie z powodu zamknięcia granic. Rosjanin nie ma żadnej choroby, jednak ze względu na stan ojca, jego zdrowie również jest zagrożone. W sytuacji, gdy okaże się, że ojciec zachorował na koronawirusa, Khabib zostanie poddany przymusowej kwarantannie oraz dogłębnej kontroli.

Na pojedynek Orła będziemy musieli więc poczekać, co wcześniej już sugerował sam zawodnik oraz prezydent UFC – Dana White! W sytuacji, gdy z powodu pandemii w walce z Tonym Fergusonem zastąpił go Justin Gaethe, Dana White wskazuje, że Dagestańczyk zmierzy się najprawdopodobniej ze zwycięzcą tego starcia!

Na tą walkę będzie jednak trzeba poczekać, ponieważ przed Khabibem jeszcze okres Ramadanu, podczas którego nie podejmuje aktywności sportowej. Pozostaje tylko czekać na powrót mistrza i życzyć zdrowia rodzinie Nurmagomedov!

 

Dodaj komentarz