„Od początku wiedziałam, że chcę zawodowo związać się z tym sportem” – Natalia Baczyńska przed KSW 73

Podczas zbliżającej się gali KSW 73 do okrągłej klatki powróci Natalia Baczyńska, dla której będzie to druga walka w największej polskiej organizacji.

Natalia od dziecka interesowała się sportem, ale na matę trafiła dość przypadkowo.

Przygodę ze sportami walki rozpoczęłam od jeet kune do – wspomina Natalia. – Na pierwszy trening wyciągnęła mnie koleżanka, która nie miała z kim ćwiczyć w parze. Przyznaję, że od razu mi się spodobało, chociaż wcześniej nie ciągnęło mnie do sportów walki. Ostatecznie jednak w liceum przerzuciłam się na biathlon.

Dla Natalii była to tylko czasowa przerwa od maty.

Myśl o sportach walki cały czas gdzieś się we mnie tliła i gdy poszłam na studia, czułam, że cały czas ciągnie mnie na matę i w wieku około 21 lat wróciłam do treningów skupiając się już na MMA.

Natalia zbierała najpierw doświadczenie na zawodach Amatorskiej Ligi MMA i brała udział w turniejach grapplingowych, a w roku 2016 wkroczyła do zawodowego świata MMA. Debiut nie poszedł jednak po jej myśli.

Od początku wiedziałam, że chcę zawodowo związać się z tym sportem. Patrząc jednak z perspektywy czasu myślę, że zaczęłam walczyć nieco za wcześnie. Byłam zawodniczką o dużych ambicjach, która bardzo chciała to robić, ale pod wieloma aspektami technicznymi nie byłam jeszcze gotowa.

W kolejnych bojach Natalia pokazała na co ją stać. Wygrała sześć pojedynków z rzędu i wkroczyła do organizacji KSW. W pierwszej walce w okrągłej klatce zmierzyła się z Sarą Luzar-Smajic, ale po mocnym, wyrównanym boju przegrała niejednogłośną decyzją sędziów.

Podczas gali KSW 73 Natalia stanie do konfrontacji z Karoliną Owczarz.

Karolina ma więcej walk stoczonych w organizacji KSW, więc w pewnym stopniu jest bardziej obyta z całą otoczką. Zobaczymy jednak jak ułoży się pojedynek. Myślę, że może to być całkiem przekrojowa, mocna walka.

Pierwszą walkę dla KSW Natalia stoczyła w Studiu ATM. Teraz gala odbędzie się na Torwarze, z wielotysięczną widownią.

To nie ma dla mnie znaczenia. Miałam już możliwość walki na gali, gdzie była spora publika. Wiadomo, że to jest inny klimat, bo KSW jest dużą organizacją, ale wchodząc do klatki wyłączam się i skupiam w całości na tym, co mam zrobić i na słuchaniu narożnika. To, co dzieje się gdzieś dookoła, to jest tylko mały dodatek.

Do walki Natalii Baczyńskiej z Karoliną Owczarz dojdzie już 20 sierpnia podczas gali KSW 73 w Warszawie.

Artykuł pochodzi ze strony kswmma.com

Dodaj komentarz