Niepokonany Kazach dostał poważne wyzwanie! Shavkat Rakhmonov zawalczy w styczniu

Wygląda na to, że federacja UFC chce z przytupem wejść w 2023 rok. Na pierwszą galę w nadchodzącym roku, zatwierdzono właśnie kolejne mocne starcie.

Po ogłoszeniu walki wieczoru przypisanej na 14 stycznia gali UFC Fight Night, w której zmierzą się Kelvin Gastelum (17-8) i Nassourdine Imavov (12-3) przyszedł czas na dodanie do rozpiski równie ciekawego zestawienia.

Jak wynika z informacji którymi podzielił się dziennikarz ESPN – Brett Okamoto, to właśnie na pierwszej noworocznej gali dojdzie do pojedynku niepokonanego Kazacha Shavkata Rakhmonova (16-0) z Geoffem Neal’em (15-4) którzy znajdują się w ścisłej czołówce dywizji półśredniej

„The Nomad” w profesjonalnej karierze nie zaznał jeszcze smaku porażki, a pokonywanie kolejnych rywali w UFC, umiejscowiło go na 10. aktualnie miejscu w rankingu jego kategorii wagowej. Podczas swojego ostatniego występu, bezproblemowo uporał się z weteranem sportów walki – Neilem Magnym (26-9) dusząc go już w drugiej rundzie.

Handz Of Steel” do UFC dostał się wygrywając kontrakt podczas Dana White’s Contender Series w 2017 roku. Odkąd oficjalnie zadebiutował w amerykańskiej organizacji, przegrał tam tylko dwa pojedynki, wygrywając 7, w tym m.in z takimi tuzami jak chociażby Belal Muhammad (21-3) czy Santiago Ponzinibbio (28-6). Do walki z Rakhmonovem, będzie wchodził jako zawodnik numer 6 w oficjalnym rankingu wagi półśredniej.

Dodaj komentarz