Natychmiastowy rewanż! Alexa Grasso vs. Valentina Shevchenko 2 walką wieczoru wrześniowej gali UFC

Rezultat marcowego pojedynku o mistrzowski pas dywizji muszej kobiet był dla wielu niemałym zaskoczeniem a już niedługo czeka nas rewanżowe starcie tych dwóch czołowych w swojej kategorii zawodniczek.

4 marca, podczas gali UFC 285 w Las Vegas, Alexa Grasso (16-3) sprawiła ogromną niespodziankę poddając w 4 rundzie panującą wówczas od ponad czterech lat mistrzynie Valentine Shevchenko (23-4)

Meksykanka przerwała tym samym trwającą hegemonię w dywizji muszej i to ona zasiadła na jej szczycie. Jak się jednak dzisiejszego poranka dowiedzieliśmy – zaplanowane zostało starcie rewanżowe obu Pań, które ma odbyć się podczas gali UFC ustalonej na 16 września. Miejscem zmagań zawodniczek najprawdopodobniej ponownie będzie T-Mobile Arena w Las Vegas.

Wiele wskazuje na to, że owe wydarzenie będzie spod szyldu Fight Night – to rzadko spotykana sytuacja, że na tego typu gali odbywa się starcie o mistrzowski pas. 

Alexa Grasso po zakończeniu kariery przez Amande Nunes, stała się automatycznie numerem #1 w kobiecym rankingu bez podziału na kategorie wagowe. Rewanżowe starcie z Valentiną Shevchenko będzie zarazem jej pierwszą obroną zdobytego niedawno tytułu. 

„Bullet” rządziła i dzieliła w dywizji muszej od grudnia 2018 roku, kiedy to zdobyła zwakowany pas pokonując Joannę Jędrzejczyk (16-5). Przez kolejne lata, zdołała obronić swoje trofeum 7 razy, co do tej pory jest rekordem w ilości obron pasa dokonaną przez jakąkolwiek kobietę z dowolnej dywizji. 

Dodaj komentarz