Najmłodszy zawodnik w UFC zadebiutuje na gali UFC 282

Najmłodszy zawodnik w UFC zadebiutuje na gali UFC 282

Kilka tygodniu po swoich osiemnastych urodzinach Raul Rosas Junior (6-0) zadebiutuje na gali UFC 282. Przeciwnikiem młodego Amerykanina będzie Jay Perrin (10-6).

 

O młodym zawodniku było bardzo głośno w ostatnim czasie. We wrześniu Raul jeszcze jako siedemnastolatek zawalczył na gali Dana White Contender Series, gdzie w imponujący sposób wygrał przez jednogłośną decyzję, a Dana White postanowił zaoferować mu kontrakt. Ciekawym jest, że Rosas Jr. walcząc na wspomnianej wcześniej gali potrzebował specjalnej zgody na walkę oraz podpisanej zgody rodziców, a wszystko to przez to, że był on jeszcze nieletni. Amerykanin walczył wcześniej głównie na regionalnych galach w Meksyku, gdzie 4 razy wygrywał przez poddanie oraz raz przez TKO.

 

Rywalem „El Nino Problema” będzie Jay Perrin. Dla największej organizacji MMA na świecie stoczył 2 pojedynki i nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa. Ostatni raz pojawił się w oktagonie w sierpniu podczas UFC 278, gdzie mierzył się z Qilengiem Aorim (24-9), z którym przegrał przez jednogłośną decyzję.

 

O pojedynku poinformowała wspólna agencja, do której zawodnicy należą:

Dodaj komentarz