Mistrzowskie starcie Sudolski vs. Mysiala walką wieczoru gali Babilon MMA 30 w Międzyzdrojach!

Podczas gali Babilon MMA 29, doszło do ogłoszenia walki wieczoru następnego wydarzenia o numerze 30.

Tomasz Babiloński nie zatrzymuje się z rozwojem swojej organizacji. Jak dowiedzieliśmy się podczas transmisji odbywającego się eventu w Radomiu, jubileuszowa gala Babilon MMA 30 odbędzie się 8 lipca w Międzyzdrojach, a punktem głównym na karcie walk będzie zakontraktowane w wadze półciężkiej starcie, w którym o pas mistrzowski tej właśnie kategorii zmierzą się Łukasz Sudolski (9-1) i Przemysław Mysiala (24-11-1).

Sudolski w 2021 roku stanął przed szansą wejścia na szczyt, gdy wystąpił w Dana White’s Contender Series i mógł wywalczyć kontakt z UFC. Pojedynek ten zakończył się jednak porażką Polaka, który niedługo później wrócił w szranki federacji Babilon i niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Michała Pasternaka (16-8).

Mysiala, to bez wątpienia weteran i jeden z pionierów MMA w Polsce. Przez większość swojej kariery mieszkał i trenował w Wielkiej Brytanii, tocząc pojedynki w wielu światowych organizacjach, takich jak m.in. Bellator, Cage Warriors, czy też rodzimym FEN i KSW. To właśnie w barwach tej ostatniej, pojawił się w klatce po raz ostatni – na gali KSW 61 w Gdańsku, gdzie już w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość Ivana Erslana (12-1).

Wedle niepotwierdzonych jeszcze oficjalnie informacji, podczas Babilon MMA 30, dojdzie ponadto do zestawienia Marcina Kalaty (3-3) z Marcinem Sianosem (5-7)

Dodaj komentarz