Mike Brown: „Jeśli nie dostrzegasz, że Asia stała się lepszą zawodniczką, to oznacza, że na pewno nie rozumiesz tego sportu”

Mike Brown, główny trener klubu American Top Team w rozmowie z Maciejem Turskim dla Octagon Live, wypowiedział się na temat Joanny Jędrzejczyk, jej przenosin do ATT, treningach czy przygotowaniach do walk.

Joanna Jędrzejczyk klub zamieniła w 2016 roku, zamieniając Arrachion Olsztyn na American Top Team. Asia w UFC stoczyła już 14-cie pojedynków, osiem z nich stoczyła w barwach ATT.

Mike Brown od samego początku jest trenerem głównym Polki, Asia często bardzo chwali sobie treningi w American Top Team. W ATT trenuje również Krzysztof Jotko, zaś na obozy przygotowawcze przed walkami w KSW przyjeżdża Mateusz Gamrot.

Oto co mówi Mike Brown o warunkach Joanny Jędrzejczyk w USA, o rozwoju Joanny czy rozwoju żeńskich dywizji w mma.

„Jeśli nie dostrzegasz, że Asia stała się lepszą zawodniczką, to oznacza, że na pewno nie rozumiesz tego sportu. Ciągle staje się lepsza. Łatwo jest powiedzieć po fakcie, że mogła zrobić to czy tamto, że mogła być w innym miejscu.”

„W USA ma świetnych trenerów, sparingpartnerów, doskonałe warunki. Ma wszystko, czego potrzebuje,aby być najlepszą wersją siebie.”

„Na Obronę tego twierdzenia podam kilka przykładów. Ten sport rozwija się przez cały czas. Jest coraz więcej sportowców w tej dziedzinie. Uprawiają ten sport znacznie dłużej. Szczególnie to widać w żeńskich dywizjach. Na początku niektóre dziewczyny nie wywodziły się ze sztuk walk.”

„Większość z nich trenowała po trzy, cztery, pięć lat. Większość z nich nie trenowała od dziecka. Te, Które to robiły, miały ogromną przewage. Ronda Rousey czy Asia, ale nazwiska są nieważne. Pierwsze dominatorki w tym sporcie miały taką przeszłość i tę przewagę.”

„Teraz ta przewaga już nie istnieje. Sport stał się popularny, jest w nim sporo pieniędzy do zarobienia. Dziewczyny teraz są w tym sporcie od dziesięciu, piętnastu lat. Z tym nie mieliśmy do czynienia pięć czy siedem lat temu.”

Wiele osób poddaje w wątpliwość zmiany klubu przez Joanne, zarzucając że przestała się rozwijać po wyjeździe do Ameryki. Mike Brown podając przykład walki mistrzowskiej z niezwykle mocną Valentiną Shevchenko, że nie można mówić o błędzie. Podsumowując że Joanna Jędrzejczyk nadal się rozwija.

„Przykład walki z Valentiną Shevchenko? Walczyły kilka razy w przeszłości. To zawsze będzie trudne zestawienie. Dodatkowo Asia wzięła tę walkę z krótszymi przygotowaniami. Nie sądzę, że taką walkę można na przykład oceniać w kategorii błędu kogoś z USA, gymu czy mojego.”

„Podsumowując krótko, tak myślę że Asia cały czas się rozwija”

Całość materiału Oktagon Live z udziałem Joanny Jędrzejczyk i Oskara Piechoty oraz wypowiedzią Mikea Browna, do zobaczenia poniżej.

źródło: Kanał Sportowy/Oktagon Live #6

 

 

Dodaj komentarz