Mateusz Strzelczyk wraca po przegranej na MMA Attack. Polak zawalczy w Chorwacji

Nieco ponad miesiąc po ostatnim występie, doświadczony polski zawodnik ponownie wejdzie do klatki. Tym razem, zaprezentuje się przed chorwacką publicznością.

Trzeba przyznać, że stosunkowo „młoda” chorwacka organizacja – Fight Nation Championship – rokuje naprawdę obiecująco. Zaplanowana na 5. listopada gala FNC 8, będzie ich piątym zorganizowanym wydarzeniem w tym roku, a oprawa show i nazwiska na karcie walk, mogą się naprawdę podobać.

Dzisiaj w mediach społecznościowych bałkańskiej federacji pojawiła się informacja o kolejnym zatwierdzonym zestawieniu na nadchodzącą galę w Zagrzebiu i okazało się, że wystąpi na niej Polak – Mateusz Strzelczyk (11-13-1), którego pokonać będzie próbował lokalny zawodnik – Matej Batinić (15-5)

https://www.instagram.com/p/Cj3RHWYLapr/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

„Pająk” powróci więc do klatki bardzo szybko, gdyż nieco ponad miesiąc po wrześniowej porażce z Robertem Bryczkiem (13-5) na gali MMA Attack 4. Trener a zarazem reprezentant klubu Husaria MMA Truskolasy, w przeszłości walczył już dla wielu różnych organizacji, zarówno polskich jak i zagranicznych, jednak na chorwackiej ziemi wystąpi pierwszy raz.

Batinić w swoim kraju uważany był za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników wagi półciężkiej, jednakże pasma porażek oraz kontuzji spowodowały, że odwiesił on rękawice na kołek. Pojedynek z Polakiem, będzie dla niego pierwszym od przeszło 4. lat i z pewnością będzie chciał wrócić w wielkim stylu.

Warto dodać, że dla federacji Fight Nation Championship walczyły m.in. takie persony jak chociażby byli zawodnicy UFC – Iuri Alcantâra (36-11) i Rony Jason (15-10), czy znani z występów dla KSW Ivan Erslan (12-1), Francisco Barrio (10-2) oraz np. ostatni pogromca Tomasza Narkuna – Luis Henrique da Silva (19-8).

Dodaj komentarz