Łukasz Kopera przegrywa w debiucie. Wyniki gali Cage Warriors 134

Podczas odbywającej się wczoraj gali Cage Warriors 134, swój debiut w tejże organizacji zaliczył Łukasz Kopera. Niestety nie był to dla niego udany dzień.

Londyn nie bez powodu uważany jest za stolicę MMA w tym tygodniu, ponieważ to właśnie miasto, zostało gospodarzem dwóch dużych wydarzeń związanych z tym sportem. W piątkowy wieczór, na tamtejszej O2 Arenie wystartowała 134. odsłona największej brytyjskiej federacji – Cage Warriors.

W przeszłości wielu polskich zawodników miało okazję mierzyć się właśnie pod ich sztandarem, a niedawno organizatorzy poinformowali a zakontraktowaniu dwóch kolejnych – Łukasza Kopery (10-7) i Daniela Skibińskiego (18-6).

Pierwszy z nich na debiut nie musiał długo czekać. Kilka tygodni po ogłoszeniu jego angażu, Brytyjczycy poinformowali o zastępstwie, w którym to właśnie Kopera zajął miejsce kontuzjowanego Danilo Belluardo (13-6) w walce z George’m Hardwickiem (9-1).

Reprezentant warszawskiego WCA Fight Team był w oczach bukmacherów ogromnym underdogiem i niewielu przewidywało jego wygraną. Niestety tym razem przepowiednie się sprawdziły. Po bardzo wymagającej walce, Łukasz przegrał w swoim debiutanckim starciu. Sędzia na minutę przed końcem drugiej rundy, zdecydował się przerwać pojedynek i oszczędzić Polakowi trochę zdrowia, gdyż ten przyjął na siebie ogromną ilość ciosów.

 

W walce wieczoru, na przeciw siebie stanęli zawodnicy wagi piórkowej, mierząc się o pas w tejże właśnie kategorii. Jordan Vucenic (9-1) udowodnił swój olbrzymi talent, broniąc trofeum i poddając w 2. rundzie Jamesa Hendina (6-2), który podobnie jak Kopera, na kilka dni przed wydarzeniem zastąpił Paula Hughes’a (8-1).


Pełne wyniki gali Cage Warriors 134:

66kg, Main Event: Jordan Vucenic (8-1) pok. Jamesa Hendina (6-2) przez poddanie w rundzie 2.

Karta główna:

84kg: Will Currie (7-2) pok. Patricka Vallee (12-13) przez TKO w rundzie 1.

73kg, catchweight: George Hardwick (9-1) pok. Łukasza Kopere (10-7) przez TKO (w stójce) w rundzie 2.

70kg: Tobias Harila (10-2) pok. Decky’ego McAleenana (7-5) przez TKO w rundzie 1.

66kg: Ben Ellis (4-1) pok. Nika Bagleya (2-1) przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna:

61kg: Kingsley Crawford (8-3) pok. Aidana Jamesa (5-3) przez poddanie w rundzie 1

57kg: Lone’er Kavanagh (3-0) pok. Ryana Morgana (1-1) przez KO w rundzie 3.

Dodaj komentarz