KSW 68 – typowanie redakcyjne

Już jutro po raz pierwszy w historii KSW zawita do Radomia. Na rozpisce znalazło się czterech zawodników trenujących w radomskich klubach. Wydarzenie odbędzie się w nowopowstałym Radomskim Centrum Sportu. W walce wieczoru zobaczymy walkę o mistrzostwo dywizji piórkowej – lokalny bohater, Daniel Rutkowski spróbuje odebrać pas fenomenalnemu Salahdinowi Parnasse’owi.

Salahdine Parnasse vs. Daniel Rutkowski

Marcel: Jest to chyba najlepsze starcie, które federacja mogła nam zafundować w kategorii piórkowej.

Salahdine Parnasse (16-1-1) przebojem wdarł się do federacji Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego. Młody Francuz debiutował na Polskiej ziemi już w wieku 20 lat i od pierwszego starcia uchodził za wielki talent. Mistrz dywizji piórkowej pokonywał na swojej drodze bardzo uznanych zawodników takich jak: Łukasz Rajewski, Artur Sowiński, Marcin Wrzosek, Roman Szymański czy Ivan Buchinger. Trzeba dodać, że każde z tych starć wygrywał w iście dominującym stylu i nie dawał po prostu żadnych argumentów swoim rywalom. Jest niesamowity w obszarze kickbokserskiem, świetnie pracuje prostymi, a jego kopnięcia są rewelacyjne. Jego balans, również jest na najwyższym poziomie, co sprawia, że bardzo dobrze unika ciosów swoich przeciwników. Mistrz po przegranej z Torresem niestety stracił bardzo dużo swojej nieprzewidywalności i luzu, który pokazywał we wszystkich swoich wcześniejszych pojedynkach.

Daniel Rutkowski (13-2, 1 N/C) jest byłym mistrzem wagi piórkowej dwóch federacji – FEN oraz Babilon MMA. „Rutek” jest fenomenalnym zapaśnikiem pokazywał w poprzednich pojedynkach, jest na fali 13 zwycięstw z rzędu. Jego ostatnia wygrana przypadła na debiut w KSW, wówczas fenomenalnym wysokim kopnięciem znokautował Filipa Pejicia (15-6-2). Daniel rozwinął się również w obszarze bokserskim, czego dowodem są starcia stoczone właśnie w boksie, gdzie na tle zawodowych reprezentantów tej dyscypliny prezentował się naprawdę dobrze.

Stójka powinna należeć do Francuza, jego wzrost i zasięg powinny pomagać mu w walce na dystans z przeciwnikiem. Dodając do tego jego zaplecze kickbokserskie, przewaga w tym aspekcie jest raczej po jego stronie. Najważniejszą kwestią jest to czy „Rutek” będzie w stanie konsekwentnie obalać rywala. Radomianin jako znakomity wrestler, swoją kontrolą i obaleniami może przechylić szalę pojedynku na swoją stronę. Trzeba pamiętać jednak, że Parnasse jest bardzo trudny do skontrolowania, a udowadniał już, że ma pojęcie o zapasach i parterze. Oboje nie dysponują nokautującym ciosem, lecz da się trafić, zarówno Francuza jak i Rutkowskiego, jednak jeśli ktoś miałby wygrać przez nokaut to prędzej pretendent.

Salahdine Parnasse: Marcel, Damian, Konrad, Rafał, Patryk

Daniel Rutkowski: Filip, Jakub, Patryk

Michał Pietrzak vs. Tomasz Romanowski

Jakub: Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Michał Pietrzak. Zawodnik Czerwonego Smoka zmierza do rewanżowego starcia z aktualnym mistrzem, Roberto Soldicem. Pierwotnie, „The Crusher” miał zawalczyć z Shamilem Musaevem, ale z wiadomych przyczyn do tego boju nie dojdzie, a na zastępstwo wszedł właśnie „Tommy”.

Bardziej niż pewnym jest to, że Romanowski będzie chciał toczyć pojedynek w lepszej dla siebie płaszczyźnie, czyli stójce. Radzi sobie tam zdecydowanie lepiej aniżeli w zapasach czy parterze. Dodatkowym atutem Tomka jest na pewno odwrotna pozycja, co może sprawić problemy Pietrzakowi. Jednakże kluczowym elementem tego starcia mogą być bardzo mocne i skuteczne zapasy Michała Pietrzaka.  Uważam, że Poznaniak dzięki swojej ogromnej sile, przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Michał nigdy nie miał problemu z kondycją, co będzie jego dużym atutem. Warto dodać jeszcze, że Michał Pietrzak posiada zdecydowanie większy zasięg ramion, co spowoduje duży nacisk ze strony Romanowskiego i walkę w półdystansie, z czego jest znany. Walka odbędzie się w umownym limicie 80 kg.

Michał Pietrzak: Filip, Jakub, Marcel, Damian, Konrad, Patryk, Rafał, Patryk

Tomasz Romanowski:

Damian Janikowski vs. Tomasz Jakubiec

Konrad: W siódmej walce obejrzymy znakomitego zapaśnika – Damiana Janikowskiego ze specjalistą od poddań – Tomaszem Jakubcem. Z jednej zawodnicy mogą unikać parteru i toczyć pojedynek w stójce, gdzie bardziej poukładany wydaje się Jakubiec, choć Janikowski też poczynił postępy w tej płaszczyźnie. Nie zapominajmy, że Wrocławianin przywita Jakubca w kategorii średniej, który do tej pory mierzył się w wadze niżej. Teoretycznie dzięki temu Damian powinien mieć przewagę fizyczną nad swoim rywalem i myślę, że to będzie jego droga do zwycięstwa. Według mnie zawodnik z Dolnego Śląska wykorzysta przewagę warunków fizycznych i zdoła skontrolować Jakubca i pokonać go na pełnym dystansie, a może nawet przed czasem.

Damian Janikowski: Damian, Konrad, Patryk, Rafał

Tomasz Jakubiec: Filip, Jakub, Marcel, Patryk

Michał Kita vs. Ricardo Prasel

Michał Kita: Filip, Marcel, Damian, Konrad, Patryk, Patryk

Ricardo Prasel: Jakub, Rafał

Patryk Kaczmarczyk vs. Michał Domin

Filip: Obaj zawodnicy stoczyli do tej pory dwie walki w KSW i osiągnęli bliźniacze bilanse – porażka oraz zwycięstwo. Obaj przegrali z Robertem Ruchałą (6-0). Kaczmarczyk uległ fighterowi Grappling Kraków na pełnym dystansie. Radomianin wyprowadzał liczne akcje w stójce, na które odpowiadał Ruchała. Dominacja zapaśnicza zwycięzcy zadecydowała o werdykcie sędziowskim. Ruchała zaliczał liczne sprowadzenia, po których udanie kontrolował rywala. Jednogłośne zwycięstwo powędrowało na konto Ruchały. Domin do pojedynku z Ruchałą przystąpił w ramach zastępstwa. W trakcie starcia zademonstrował pojedyncze akcje stójkowe, które nie przyniosły zamierzonego efektu. Ku zdziwieniu kibiców Domin inicjował próby obaleń. Pod koniec pierwszej rundy Domin wpadł jednak w dźwignię na ramię, którą był zmuszony odklepać.

Podczas sobotniego boju to Kaczmarczyk powinien posiadać szerszy arsenał technik. Radomianin walczy efektownie zapewniając niesamowite widowisko. Domin najlepiej będzie się czuł w stójce i zapewne w tej płaszczyźnie będzie próbował toczyć pojedynek. Mimo to myślę, że radomianin narzuci rywalowi dużą presję, z którą ten sobie nie poradzi. Kiedy walka przeniesie się do parteru dominacja Kaczmarczyka powinna być coraz bardziej widoczna. Wydaje mi się, że wysokie tempo narzucone przez reprezentanta RKT Radom poskutkuje zakończeniem walki przed czasem i zwycięstwem Kaczmarczyka przed własną publicznością.

Patryk Kaczmarczyk: Filip, Jakub, Marcel, Damian, Konrad, Patryk, Rafał, Patryk

Michał Domin:

Albert Odzimkowski vs. Tommy Quinn

Albert Odzimkowski: Filip, Jakub, Marcel, Damian, Konrad, Patryk, Rafał, Patryk

Tommy Quinn:

Rafał Kijańczuk vs. Yann Kouadja

Rafał Kijańczuk: Filip, Marcel, Damian, Patryk, Rafał, Patryk

Yann Kouadja: Jakub, Konrad

Piotr Kacprzak vs. Jose Marcos

Piotr Kacprzak: Filip, Jakub, Marcel, Damian, Konrad, Patryk, Rafał, Patryk

Jose Marcos:

Adam Tomasik vs. Marcin Trzciński

Adam Tomasik: Filip, Jakub, Marcel, Damian, Konrad, Patryk, Rafał, Patryk

Marcin Trzciński:

Dodaj komentarz