KSW 66: Marian Ziółkowski obronił tytuł mistrzowski w wadze lekkiej!

W walce wieczoru gali KSW 66 kibice zobaczyli starcie o pas wagi lekkiej. Mistrz Marian Ziółkowski stanął do obrony tytułu przeciwko pretendentowi Borysowi Mańkowskiemu.

Od początku starcia Borys Mańkowski szukał klinczu i prób obaleń, natomiast Marian Ziółkowski utrzymywał walkę w stójce punktując tam swojego przeciwnika i w taki sposób zawodnicy przewalczyli pierwszą rundę.

W drugiej odsłonie walki Mańkowski dalej wyprowadzał błyskawiczne akcje bokserskie, po których próbował łapać klincz. Ziółkowski dobrze natomiast trafiał prostymi i kopnięciami. W końcu Borys obalił mistrza i już na macie próbował rozbijać go łokciami.

Marian Ziółkowski mocno rozpoczął trzecią rundę i dobrze atakował Mańkowskiego w stójce. Borys próbował skracać dystans, na chwilę złapał też klincz, ale walka szybko wróciła do stójki, w której mistrz ładnie trafiał pretendenta. Pod koniec rundy obaj zawodnicy zaczęli okopywać sobie nogi i ostatecznie zakończyli tę odsłonę boju w stójce.

Rundy mistrzowskie rozpoczął precyzyjnymi ciosami prostymi Marian Ziółkowski. Nagle jednak Borys w pięknym stylu obalił mistrza i zaczął walczyć z nim w parterze. Ziółkowski wstał jednak będąc przy siatce, rozerwał klincz i po chwili wrócił do stójki, w której dalej punktował Mańkowskiego.

Ostatnie pięć minut rozegrało się podobnie do wcześniejszych odsłon walki. Ziółkowski starał się trzymać Mańkowskiego na dystans i punktował go precyzyjnymi ciosami. Mańkowski szukał swojej szansy w błyskawicznych atakach i próbach ataku na nogi. W końcu złapał mistrza w klincz pod siatką, ale nie udało mu się obalić Ziółkowskiego. Pod koniec rundy walka wróciła do stójki i w niej się zakończyła.

Po 25 minutach pojedynku sędziowie jako zwycięzce wskazali Mariana Ziółkowskiego.

Dodaj komentarz