Kopnięcie w głowę – pytanie – w stójce czy w parterze? – Artur Sowiński i Kamil Łebkowski nastawieni na efektowne KO!

W piątek 13 stycznia na gali CAVEMMA 2 dojdzie do starcia dwóch weteranów polskiej sceny sportów walki. Były mistrz KSW Artur „Kornik” Sowiński zmierzy się z dawnym czempionem PLMMA Kamilem „Bombą” Łebkowskim w pojedynku na brutalnych zasadach Cave Rules, które dopuszczają techniki zabronione w tradycyjnym MMA – między innymi uderzenia głową, kolana w każdej płaszczyźnie, kopnięcia w parterze i head stompy. Obaj zawodnicy nie mają wątpliwości, że taka walka musi się zakończyć efektownym nokautem. Bilety na CAVEMMA 2 są dostępne w serwisie KupBilecik.pl. Transmisja na kanale YouTube oraz w WP Pilot.

– Myślę, że wygram przez kopnięcie na głowę. Pytanie tylko czy w stójce, czy w parterze – mówi 35-letni Artur Sowiński, który w ostatnich dwóch występach pokonał Adama Oknińskiego na Prime Show MMA 4 i Piotra „Bubu” Ćwika na MMA Attack 4. – Regulamin pozwala na wszystko i trzeba z tego skorzystać. Możecie być pewni, że nie będę się ograniczać! Dużo analizowałem te brutalne zasady i mam przygotowanych kilka myczków. Nie wiem, czy fani sportu będą oglądali takie walki chętniej niż MMA. Być może dla części kibiców będzie to po prostu zbyt brutalne, ale nie mam wątpliwości, że Cave Rules bardzo dobrze się przyjmą.
Podobnego zdania jest rok młodszy rywal „Kornika”, który również nastawia się na efektowny finisz. – Jak zakończy się ten pojedynek? Typuję moją wygraną przez ciężkie KO na Arturze! Nie będę przebierał w środkach, bo przepisy są bardzo brutalne – zarzeka się Kamil Łebkowski. – Kibice mogą spodziewać się pełnego wachlarza technik Cave Rules. Pokażemy tam piękną i krwawą walkę. Na każdym treningu wprowadzam elementy z nowych przepisów. Jestem w pełni gotowy na wszystkie zagrożenia i chcę sam wykorzystać każdą nową technikę. MMA jest sportem, w którym można zobaczyć najlepsze techniki ze wszystkich sportów walki, ale te nowe przepisy dodadzą jeszcze więcej ostrości i mogą się przyjąć na dobre – kończy „Bomba”.Karta walk gali CAVEMMA 2: Resurrection:

Cave Rules

3 x 3 min – 73 kg: Kamil „BOMBA” Łebkowski (19-13) vs Artur „KORNIK” Sowiński (23-14)

Pro MMA

3 x 5 min – 93 kg: Michał „WAMPIR” Pasternak (16-8) vs Adam Kowalski (13-7-1)

3 x 5 min – 64 kg: Jose „MAJU” Marcos (11-7) vs Sylwester Miller (10-6)

3 x 5 min – 77 kg: Wiktor Zalewski (3-1) vs Mohamed „DRAGON BOY” Ghalab (6-6)

3 x 5 min – 84 kg: Jakub Dobek (1-0) vs Kamil Korzeniewski (1-0)

3 x 5 min – 66 kg: Nodar Phatian (debiut) vs Paweł Domin (debiut)

3 x 5 min – 70 kg: Patryk Marzec (0-1) vs Patryk Fojcik (1-2)

3 x 5 min – 68 kg: Patryk Semeniuk (debiut) vs Nika Phatian (3-1)

3 x 5 min – 66 kg: Ruslan Bereznevych (debiut) vs Jonatan Kujawa (debiut)

3 x 5 min – 84 kg: Piotr Sinkiewicz (debiut) vs Przemysław Kampa (debiut)

Semi-pro MMA

3 x 3 min – 84 kg: Bartosz Suszek vs Paweł Duszyński

-Informacja prasowa.

 

Dodaj komentarz