Kolejny Polak zawalczy w turnieju OKTAGON Underground

Federacja OKTAGON MMA podkręca tempo ogłaszania nowych zestawień do zbliżającego się turnieju OKTAGON Underground. Kolejny Polak zasilił kartę walk.

Wczoraj ogłoszona została walka Doroty Norek, a już dziś poznaliśmy kolejnego reprezentanta Polski, który za dwa tygodnie weźmie udział w stójkowym turnieju rozgrywanym w czeskiej Pradze.

Adam Kosut (9-1 kickboxing; 0-0 MMA) – bo o nim mowa, już 21. maja skrzyżuje rękawice z mającym gwinejskie korzenie reprezentantem Czech – Melvinem Mane (0-2 MMA). 

https://www.instagram.com/p/CdJNYXzsB0m/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Mierzący ponad dwa metry wzrostu Kosut, zadebiutuje tym samym w czesko-słowackiej organizacji. Dotychczas toczył on swoje boje na krajowym podwórku, przegrywając tylko raz – z Łukaszem Radoszem, w 2017 roku na gali w Poznaniu.

Ciekawostką jest fakt, że do pojedynku Kosuta z Mane miało dojść już jakiś czas temu. 17 marca 2022 roku, podczas gali Heroes Gate 25, obaj panowie mieli stanąć naprzeciw w siebie w ringu, aczkolwiek w dniu pojedynku, Melvinowi Mane nieoczekiwanie pogorszył się stan zdrowia. Finalnie do starcia nie doszło, ale jak się dzisiaj okazało – co się odwlecze to nie uciecze i obaj spotkają się już niedługo pod szyldem federacji OKTAGON.

Dodaj komentarz