Kolejny Polak w UFC zawalczy jeszcze w tym roku! Marcin Prachnio poznał rywala

Zapowiada się intensywna końcówka roku, jeśli chodzi o występy Polaków pod sztandarem federacji UFC. Dzisiaj do sieci wypłynęła informacja o planowanym występie kolejnego z nich.

Już za tydzień, na UFC 280 w Abu Dhabi, najważniejszą walkę w swojej dotychczasowej karierze stoczy Mateusz Gamrot (21-1). Niedawno potwierdzona została również walka na szczycie kategorii półciężkiej w której wystąpi Jan Błachowicz (29-9). Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, na ostatniej w tym roku gali UFC, w klatce zamelduje się również Michał Oleksiejczuk (17-5) a na UFC 281 w Nowym Jorku, pojedynek stoczył również Karolina Kowalkiewicz (13-7).

Wygląda na to, że to nie koniec poczynań reprezentantów Polski za oceanem w tym roku. W dniu dzisiejszym, media obiegła informacja, jakoby 19 listopada, podczas jednej z odsłon UFC Fight Night, do oktagonu powróci Marcin Prachnio (15-6) który skrzyżuje rękawice z Williamem Knightem (11-4)

Dla mieszkającego na co dzień w Holandii Polaka, będzie to powrót po kwietniowej porażce z Brazylijczykiem Philipe Linsem (15-5). Były zawodnik m.in. ONE Championship, odkąd w 2018 roku zadebiutował w UFC, stoczył tam 6 pojedynków, wygrywając 2 z nich.

Knight otrzymał kontrakt dzięki dobremu występowi podczas Dana White’s Contender Series w 2020 roku i podobnie jak Polak – stoczył dotychczas 6 walk w największej federacji świata, wywalczając bilans 3-3. 

Dodaj komentarz