Kiedy Khabib Nurmagomedov powróci do oktagonu? Daniel Cormier w tej sprawie

Na początku lipca mistrz wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov (28-0) przeżył tragedię rodzinną  związaną z śmiercią  swojego ojca Abdulmanapa, która była spowodowana  powikłaniami po koronawirusie. Na ten moment dużo wskazuje, że „Orła” szybko nie ujrzymy w oktagonie największej organizacji MMA na świecie – UFC.

 

W wywiadzie udzielonym portalowi ESPN, klubowy kolega Khabiba, były mistrz dwóch kategorii wagowych – półciężkiej i ciężkiej Daniel Cormier, stwierdził iż nie ma pewności czy mistrz wagi lekkiej kiedykolwiek wróci do walk w MMA:

 

„Khabib na pewno nie wróci we wrześniu. Teraz musi sobie poradzić z czymś niezwykle trudnym. Rozmawiałem z nim kilka tygodni temu. Jego relacja z ojcem była wyjątkowa. Był dla niego wszystkim” – mówił Cormier.

 

W dalszej części wywiadu Cormier, pochwalił zachowanie prezydenta UFC Dany White;’a, który poinformował iż Khabib Nurmagomedov otrzyma tyle czasu na dojście do siebie ile będzie potrzeba.

 

„Możliwe, że Khabib wróci na tylko jedną walkę, żeby świetnym występem uhonorować swojego ojca. Przypominam sobie jego pojedynek z września 2019 roku, kiedy wygrał. Widzieliście reakcję jego taty? Był wówczas przeszczęśliwy” – wspomniał „DC”

 

źródło: Polsat Sport

Dodaj komentarz