Khabib potwierdza swoją nieobecność na UFC 249?

Khabib potwierdza, że nie zawalczy na UFC 249? Aktualny mistrz kategorii lekkiej jak planowano miał swoją kolejną obronę stoczyć 18 kwietnia na UFC 249, jednak ogromne zamieszanie spowodowane korona wirusem bardzo namieszało w świecie MMA. Wiele organizacji odwołało swoje gale, lecz prezes UFC zapowiedział, że zrobi wszystko aby UFC 249 doszło do skutku. Jednak ograniczenia, które wprowadzają władze państwowe mogą to bardzo utrudnić..

Do dzisiaj nie wiemy gdzie odbędzie się UFC 249. Mistrz kategorii lekkiej Khabib Nurmagomedov aktualnie przebywa w Rosji, a władze Rosyjskie zakazały opuszczania kraju. Ponadto Dagestańczyk zamieścił bardzo niepokojący wpis:

„Siedzę na kwarantannie w domu i czytam te wszystkie reakcje ludzi na sytuację wokół mojej walki i wychodzi na to, że cały świat powinien pozostawać w kwarantannie, rządy i kraje, sławni ludzie na całym świecie namawiają innych, aby trzymali się zasad i nie narażali na rozprzestrzenianie wirusa, aby ratować życie… i tylko Khabib jest zwolniony z takich obowiązków i ma zademonstrować wolną wolę, wsiąść do samolotu i latać po całym świecie, z powodu walki? Ja wszystko rozumiem i na pewno jestem zasmucony jeszcze bardziej niż wy z powodu odwołania walki. Pewnie, tak jak innim miałem swoje plany po tej walce, ale to wszystko jest poza moją kontrolą. Największe kraje, potężne firmy są wszokowane tym, co się dzieje, każdego dnia sytuacja się zmienia, zupełnie nieprzewidywalnie… Al Khabib nadal ma walczyć? To chcecie powiedzieć? Po czym dodał: Dbajcie o siebie i postawcie się w mojej sytuacji.”

Chyba jeszcze musimy poczekać na szóstą próbę zestawienia obu Panów i oby ostatnią ..

Dodaj komentarz