Kevin Holland powstrzymał napastnika z bronią podczas ataku w Houston

Kevin Holland, który jeszcze 2 tygodnie temu mógł świętować swoje zwycięstwo na UFC 272 nad Alexem Oliveirą, dziś znów jest na ustach światowych mediów. Tym razem nie chodzi jednak o jego życie zawodowe.

W poniedziałkowy wieczór, około godziny 23:30 czasu lokalnego w Houston, Kevin wraz z dwoma znajomymi, wybrał się na kolację do miejscowej restauracji serwującej sushi. Podczas spożywania posiłku przed lokalem rozbrzmiały dźwięki strzałów z broni palnej, które napastnik kierował w powietrze.

W tamtej chwili, w miejscu zdarzenia przebywało około 50 osób. Większość z nich, rzuciła się do ucieczki lub ukryła na zapleczu restauracji, z wyjątkiem Hollanda i jego towarzyszy. To właśnie on i Patrick Robinson – również zawodnik MMA, czym prędzej wybiegli na zewnątrz i powalili agresora na ziemię, zabierając mu broń i trzymając go w bezruchu aż do przyjazdu policji. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a sam Holland odmówił udzielenia wywiadu na ten temat dla lokalnych mediów, jednak podzielił się w Internecie wiadomością, że wszystko z nim w porządku.

 

Dodaj komentarz