Kelvin Gastelum zawieszony przez USADA!!

Kelvin Gastelum został zawieszony przez USADA za drugie naruszenie zasad antydopingowych z powodu zażywania marihuany. Były pretendent do tytułu mistrza wagi średniej UFC zaakceptował dziewięciomiesięczne zawieszenie wydane przez amerykańską Agencję Antydopingową po pozytywnym wyniku testu narkotykowego, który był przeprowadzony przy okazji jego ostatniej walki na UFC 244 w Nowym Jorku 3 listopada 2019 r.

Jego zawieszenie zostało zmniejszone o pięć miesięcy po zakończeniu programu leczenia uzależnień.

Według urzędników USADA, Gastelum uzyskał pozytywny wynik testu na THC – pierwiastek psychoaktywny z marihuany – co jest drugim naruszeniem polityki antydopingowej po wcześniejszym zawieszeniu w 2017 r. z tego samego powodu.

„Gastelum, 28 lat, pozytywny wynik testu na obecność (Carboxy-THC) powyżej dopuszczalnej wartości granicznej wynoszącej 180 ng / ml, metabolitu inary9-tetrahydrokannabinolu (THC), głównego psychoaktywnego składnika konopi indyjskich, marihuany i/lub haszyszu w wyniku próbki pobranej podczas UFC 244 w Nowym Jorku 3 listopada 2019 r. ”– oświadczyli przedstawiciele USADA w oświadczeniu. Marihuana i haszysz są określonymi substancjami w klasie kanabinoidów, które są zabronione i znajdują się na liście środków zakazanych w UFC.

„Zgodnie z polityką antydopingową UFC kannabinoidy są uważane za substancje uzależniające. Jeśli sportowiec jest w stanie udowodnić, że substancja nadużycia nie została użyta w celu poprawy jego wyników w walce, sportowiec jest uprawniony do obniżenia swojego okresu dyskwalifikacji po pełnym i zadowalającym zakończeniu zatwierdzonego programu rehabilitacji. W 2017 roku Gastelum uzyskał również pozytywny wynik testu na Carboxy-THC i zaakceptował wynikającą z niego sankcję.”

Ze względu na fakt, że Gastelum skorzystał z programu leczenia uzależnień, jego zawieszenie zostało zmniejszone o pięć miesięcy. Oficjalna data to 3 listopada 2019 r., co oznacza, że ​​Gastelum jest już gotowy do powrotu do walk!

Jego poprzednie naruszenie polityki antydopingowej zostało również zmniejszone z sześciu miesięcy do 90 dni po ukończeniu przez Gasteluma podobnego programu leczenia uzależnień.

Obecnie Kelving Gatelum jest po rekonwalestencji z powodu kontuzji kolana, która na szczęście nie wymagała operacji i jest gotowy do powrotu do oktagonu UFC. Celem jest walka w wakacje. Kogo widzielibyście jako kolejnego rywala Gasteluma ?

Dodaj komentarz