Karolina Kowalkiewicz kiedy powrót do startów ? – „Coraz lepiej, coraz lepiej. Wróciłam już do treningów.”

Karolina Kowalkiewicz po ostatniej przegranej z Xiaonan Yan, nabawiła się bardzo poważnej kontuzji złamania oczodołu. Łodzianka musiała przejść operację, i powoli powraca do lekkich treningów na macie. 

W rozmowie z telewizją Polsat Sport, Karolina powiedziała jak przebiega powrót do zdrowia i treningu, oraz kiedy możemy się spodziewać najbliższej walki byłej pretendentki do pasa UFC.

„Coraz lepiej, coraz lepiej. Wróciłam już do treningów. Jeszcze nie mogę wszystkiego robić. Muszę poczekać ze sparingami. Robię wszystko, by odzyskać formę.”

„Mogę już pracować na wysokim tętnie, robię bardzo dużo tarcz, cardio, ćwiczeń na worku. Mniej pracy z partnerem, żeby nie daj Boże ktoś mnie przypadkiem uderzył, czy wsadził palec w oko.”

Polka również zapowiedziała swój powrót do startów, podała również przybliżony termin następnej walki.

„Zobaczymy, jak to będzie. W tym roku już nie wrócę. Wydaję mi się, że będzie to pierwsza połowa 2021 roku”

Dla Karoliny porażka z Chinką, była 4 porażką z rzędu. Czarną serie zapoczątkowała porażka z Jèssicą Andrade, która zafundowała jej jedyną do tej pory porażkę przez nokaut. W listopadzie 2016 roku, Łodzianka miała okazję mierzyć się o pas największej federacji na świecie, po decyzji sędziów jednogłośnie na punkty przegrała w polskim starciu Joannie Jędrzejczyk.

Źródło:Polsat Sport/MMARocks.pl

 

 

 

Dodaj komentarz