Kai Kara-France zawalczy na gali UFC 284 w Perth. Starcie na szczycie kategorii muszej

Gdy amerykańska organizacja UFC w przyszłym roku zawita do Australii, na lokalnych kibiców czeka nie lada święto. Do niezwykle mocnej rozpiski, dołączył właśnie kolejny zawodnik reprezentujący Oceanie.

Karta gali UFC 284, która 11 lutego odbędzie się w australijskim mieście Perth, powoli się zapełnia. Dotychczas poznaliśmy już dziewięć zestawień, w tym dwa będące tego wieczoru najważniejsze – o tymczasowe mistrzostwo wagi piórkowej o które powalczą Yair Rodriguez (14-3) i Josh Emmett (18-2) oraz main event, w którym Alexander Volkanovski (25-1) stanie przed szansą wywalczenia tytułu kategorii lekkiej w starciu z Islamem Makhachevem (23-1)

Przed chwilą w mediach pojawiła się informacja o kolejnym, oficjalnie dodanym do karty walk zestawieniu. Czołowi zawodnicy dywizji muszej – Alex Perez (24-7) oraz pochodzący z Nowej Zelandii Kai Kara-France (24-10) staną naprzeciw siebie w australijskim oktagonie.

Zajmujący obecnie miejsce numer #3 w oficjalnym rankingu wagi muszej „Don’t Blink„, do federacji UFC dołączył w 2018 roku i błyskawicznie piął się w górę wygrywając kolejne walki. Nagrodą za dobre wyniki, była odbywająca się kilka miesięcy temu walka o tymczasowy pas tej kategorii, jednakże były pełnoprawny mistrz Brandon Moreno (20-6-2) okazał się lepszy i znokautował Nowozelandczyka w trzeciej rundzie.

Podobnie jak Kara-France, Alex Perez również były pretendent do mistrzostwa wagi muszej. Amerykanin zmierzył się o niego z ówczesnym i aktualnym mistrzem – Deivesonem Figueiredo (21-2-1) na gali UFC 255, ale już w pierwszej rundzie został poddany przez Brazylijczyka. Od tamtej pory, obecny numer #5 rankingu, może mówić o sporym pechu, gdyż na 8 jego zaplanowanych starć, do skutku doszło zaledwie jedno – przegrane z Alexandre Pantoją (25-5) na lipcowej gali UFC 277.

Dodaj komentarz