Justin Gaethje przedstawia klucz do zwycięstwa z Khabibem Nurmagomedovem!

Nowy tymczasowy mistrz wagi lekkiej UFC, Justin Gaethje, wkrótce najprawdopodobniej stanie przed ogromnym wyzwaniem, a jego zadaniem będzie pokonanie niepokonanego króla wagi lekkiej UFC – Khabiba Nurmagomedova!

Podczas ostatniego odcinka podcastu Joe Rogan Experience, Gaethje wyjaśnił, w jaki sposób zamierza pokonać Nurmagomedova i odnieść sukces, którego nie udało się osiągnąć poprzednim 28 ofiarom Dagestańczyka

Gaethje uważa, że ​​kluczem będzie utrzymywanie walki z dala od siatki, gdzie Nurmagomedov jest piekielnie niebezpieczny i skuteczny nieustannie obalając i kontrolując w parterze swoich przeciwników.

„Musisz się bronić. Bez odpowiedniej pracy na nogach nie jesteś w stanie trzymać się z dala od siatki ”- powiedział Gaethje. „Jeśli zadaje cios na otwartej przestrzeni, chwile po tym naciska i sprowadza przeciwników w kierunku siatki. Nie będzie próbował obalać na otwartej przestrzeni. Oglądasz wszystkie jego walki. Być może widziałeś pięć prób obaleń, które miały miejsce na środku klatki. Zacznie od środka, ale jest zbyt natarczywy w kierunku klatki. ”

To nie pierwszy raz, kiedy Gaethje nakreśla plan na nadchodzącą walkę z Nurmagomedowem.

Rozmawiając ostatnio z ESPN, przywiązał również dużą wagę do kondycji nóg, które muszą być w najlepszej formie, aby mógł szybko wracać z ziemi, jeśli zostanie obalony.

„Jestem bardzo wysportowany” – powiedział. „Pierwszą rzeczą, która pozwala ruszyć dalej, gdy się zmęczysz, są twoje nogi, więc moje nogi od tej pory będą wzmacniane. Będę dużo biegał, dużo skakał, robił dużo wykroków, przysiadów.

„Jeśli moje nogi są w formie, nie męczę się” – dodał Gaethje. „Jeśli się nie męczę, mogę bez większych problemów wracać do stójki. Jeśli uda mi się wstać, uderzę go jak ciężarówka. Muszę go kopnąć tylko osiem razy w łydki, zanim pójdzie na kompromis. Jest wiele czynników. Będę pracował nad sobą, pozostanę w formie. W tym wszystkim chodzi o cardio ”.

Czy myślisz, że Justin Gaethje skończy z dominacją Khabiba Nurmagomedova i zaserwuje mu pierwszą porażkę w zawodowej karierze? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!

Dodaj komentarz