Jon Jones wakuje pas wagi półciężkiej!!!

Gdy Brett Okamoto ogłosił wczoraj, że w planach jest walka Janka Błachowicza z Dominickiem Reyesem, myśleliśmy, że będzie to walka o tymczasowy tytuł. Jednak teraz Jon Jones zaskoczył nas wszystkich wakując pas UFC i zapowiadając przejście do wagi ciężkiej, więc walka Janka z Reyesem, jeśli się odbędzie, będzie walką o prawowity tytuł.

,,Bones” poinformował o swojej decyzji na Twitterze.

,,Jestem po rozmowie z UFC, potwierdziłem, że wakuję pas wagi półciężkiej. Pas jest oficjalnie do zdobycia. To była wspaniała przygoda, szczerze dziękuję moim konkurentom, UFC, a przede wszystkim fanom.”

Kilkadziesiąt minut później ogłosił, że odbył rozmowę z UFC dot. następnej walki w kategorii ciężkiej..

,,Odbyłem pozytywną rozmowę z UFC. Wygląda na to, że będą negocjacje mojej kolejnej walki w wadze ciężkiej. Dobra wiadomość. Zaczynam proces robienia wagi.

Jon Jones zdobył pas wagi półciężkiej w 2011 roku, pokonując wtedy Mauricio Ruę przez TKO. Mistrzostwo dzierżył 6 lat, ponieważ mimo wygranej z Danielem Cormierem w 2017 roku, walka została uznana za No Contest i pas został odebrany ,,Bonesowi”. Wykryto wówczas u niego niedozwolone substancje.

Trochę ponad rok później Jon odzyskał tytuł w starciu z Alexandrem Gustafssonem. Następnie obronił tytuł trzy razy, pokonując Anthonego Smitha, Thiago Santosa i Dominicka Reyesa.

 

Dodaj komentarz