„Jeżeli miałem z kimś przegrać, to nie ma do tego lepszej osoby, niż Jan”- Israel Adesanya zabiera głos po przegranej na UFC 259!

Israel Adesanya nie zamierza łamać się po pierwszej przegranej w karierze z rąk Jana Błachowicza! W słowach uznania docenił dyspozycję Polaka.

Świetna gala UFC 259 przechodzi do historii. Jan Błachowicz(28-8) po raz pierwszy obronił pas kategorii półciężkiej. Po 5-cio rundowym boju Polak wypunktował Nigeryjczyka.

Dla Israela Adesany(20-1) była to pierwsza porażka w zawodowym MMA. Mimo przegranej, mistrz kategorii do 185 funtów nie zamierza w żadnym stopniu się załamywać. Z wielkim uznaniem wypowiedział się o dyspozycji Polaka w pełni przyjmując porażkę „na klatę”:

„Porażka jest częścią życia. Jest to coś, z czym umiem sobie radzić. To moja pierwsza przegrana w MMA, ale  jest jak jest. Jeżeli miałem z kimś przegrać, to nie ma do tego lepszej osoby, niż Jan. Jest prawdziwym mistrzem, a do tego fajnym kolesiem, który ma za sobą pewną historię. Zaliczył kilka upadków, aż zaczął dominować i w końcu pokonał mnie – przyszłą legendę. Jeśli miałem przegrać, to cieszę się, że z nim.”

-Powiedział Adesanya podczas konferencji prasowej po gali UFC 259

 

Dodaj komentarz