„Jest data i jest przeciwniczka” – Joanna Jędrzejczyk powraca do UFC!

Saga na temat ewentualnego powrotu Joanny Jędrzejczyk wydaje się nie mieć końca, a temat ten od dłuższego czasu naprzemiennie wraca i się oddala. W końcu jednak może nastąpić przełom.

 

Odkąd w 2020. roku, Joanna Jędrzejczyk (16-4) po fenomenalnej wojnie w klatce – która zresztą została wybrana najlepszą walką tego roku w UFC – przegrała pojedynek z Zhang Weili (21-3), nie pojawiła się więcej w oktagonie. 

W przeciągu dwóch lat przerwy, Polka nie unikała mediów i z chęcią udzielała wywiadów oraz brała udział we wszelkich wydarzeniach UFC, co spowodowało, że ani na chwilę nie dała o sobie zapomnieć kibicom – zarówno z Polski, jak i całego świata. 

„JJ” na pytania dziennikarzy o potencjalny powrót, zawsze odpowiadała, że prędzej czy później nastąpi i na pewno nie jest to koniec jej kariery. Spekulacji dotyczących rywalki i terminu było mnóstwo, a sama zainteresowana powtarzała że najbardziej interesuje ją rewanż z Zhang. 

Wygląda na to, że w końcu mamy zalążek potwierdzonej informacji, którą bardzo skrycie przekazała kibicom była mistrzyni wagi słomkowej.  W dodanym kilkanaście godzin temu filmie na oficjalnym Instagramie zawodniczki, na pierwszy rzut oka nie widać nic nadzwyczajnego, a jedynie zwykłą reklamę i adnotację na temat jej nowego projektu (MyLabs). Zagłębiając się jednak w opis owego wideo, już w pierwszym zdaniu można przeczytać, że „jest data walki i jest przeciwniczka”.

To pierwszy raz, kiedy Jędrzejczyk publicznie użyła podobnych słów, wcześniej były to jedynie domysły i spekulacje. Chyba można zatem powiedzieć, że reprezentantka Polski, jest już „po słowie z UFC”.

Tego kiedy i z kim przyjdzie zmierzyć się naszej rodaczce, dowiemy się pewnie niedługo. Z całą jednak pewnością, odbędzie się to na jednej z numerowanych gal, a że począwszy od UFC 273 do 275 karty walk są już prawie gotowe, przypuszczalnie najwcześniejszym terminem byłby lipiec. Najwięcej mówi się o rewanżu z w/w Chinką, ale padają też takie nazwiska jak Carla Esparza czy Rose Namajunas.

Dodaj komentarz