Jan Błachowicz już po operacji oka!

W ubiegłą niedziele były mistrz kategorii półciężkiej stoczył wygrany pojedynek z Aleksandarem Rakiciem (14-3). Walka skończyła się kontuzją Austriaka, ale Polak również nie wyszedł z niej bez szwanku.

Jankowi udało się powrócić na zwycięską ścieżkę po tym jak Glover Teixeira odebrał Polakowi pas mistrzowski federacji UFC. Kluczem do pokonania groźnego rywala okazały się niskie kopnięcia, którymi raz po raz Błóachowicz karcił swojego oponenta. Wygrana w tym pojedynku prawdopodobnie otworzyła Polakowi drogę do pojedynku mistrzowskiego (aktualnie zajmuje pierwszą lokatę w oficjalnym rankingu). Jednak były mistrz również doznał kontuzji podczas starcia. Mogliśmy dostrzec wyraźne zakrwawienie w okolicach dolnej powieki lewego oka Jana, który bezpośrednio po walce w wywiadzie udzielonym w klatce stwierdził, iż czeka go zabieg.

 

Całą sprawę „Cieszyński Książę” skomentował na swoim Instagramie

Właśnie skończyłem operację na oko. Wsadzili mi jakąś rurkę w miejsce, gdzie łzy wypływają. Będzie tam sześć tygodni, potem będzie trzeba to wyciągnąć. No i jest dobrze. Jeszcze czuję się trochę „walnięty” po tym, co mi dali, ale nie narzekam, bo jest przyjemnie- powiedział rozbawiony Polak.

 

Pozostaje nam mieć nadzieję, że Janek szybko wróci do zdrowia i udanie zrewanżuję się Brazylijczykowi za porażkę, którą poniósł na UFC 267!

 

Dodaj komentarz