Jamahal Hill wakuje pas! Błachowicz przed wielką szansą?!

Kolejne zmiany w kategorii półciężkiej UFC, aktualny mistrz Jamahal Hill idzie w ślady Jiri’ego Prochazki i wakuje pas!

Prawdziwy rollercoaster w kategorii do 93 kilogramów. Panujący na tronie tej dywizji od stycznia obecnego roku Jamahal Hill doznał poważnej kontuzji, jaką jest zerwane ścięgno Achillesa. Kontuzja ta wyklucza 32-letniego Amerykanina ze startów na bardzo długi okres czasu. Dlatego w pełni świadomy powagi sytuacji Jamahal postanowił zwakować pas, o czym poinformował na udostępnionym nagraniu:

  

”Niestety doznałem zerwałem ścięgno Achillesa, tak. To jedna z tych rzeczy, które po prostu się zdarzają, których nie przewidzisz. Ciężki uraz. Wymagana jest operacja, potem rehabilitacja i inne rzeczy, które mnie wykluczają ze startów na jakiś czas. Jak wiecie, sam otrzymałem szansę w wyniku pecha kogoś innego. Jiri Prochazka został mistrzem, doznał kontuzji i oddał pas, aby dywizja mogła iść do przodu. Aby ludzie mieli rozrywkę, aby upewnić się, że mają mistrza. I ja zrobię to samo.”

„Na ten moment skupiam się jedynie na pełnym wyzdrowieniu. Na tym, by po powrocie być w 100% sprawny. (…) Otrzymałem zapewnienie, że po powrocie otrzymam natychmiastowego title shota.”

Taka sytuacja może doprowadzić, że zbliżające się starcie Jana Błachowicza z Alex’em Pereirą otrzyma status walki mistrzowskiej!

Dodaj komentarz