Jacek Gać przed debiutem w KSW

Podczas gali XTB KSW 88 w okrągłej klatce zadebiutuje Jacek Gać, świetny stójkowicz, który wszedł do MMA ze świata kickboxingu.

Ostatnie bilety w sprzedaży na eBilet.plJacek Gać ma za sobą wiele starć stoczonych w boksie amatorskim i kickboxingu. Jest medalistą pucharu Polski K-1 i zawodowym mistrzem organizacji KKM.

”Swoją przygodę ze sportami walki zacząłem w wieku 20 lat. Zacząłem od sportów stójkowych. Najpierw wkręciłem się w boks, potem przeszedłem do kickboxingu, a finalnie skończyłem trenując MMA. W kickboxingu już za bardzo nie miałem możliwości rozwoju. Nie miałem za bardzo gdzie się bić.”

Jacek jest medalistą amatorskich zawodów MMA, a w profesjonalnych bojach w klatkach wygrał dwa pojedynki i oba zakończył przez nokaut w pierwszej rundzie.

”Walki w MMA, które wygrałem bardzo szybko z twardszymi  (przynajmniej na papierze) ode mnie zawodnikami, to było dla mnie jakieś spełnienie. Po ostatniej walce na Fight Clubie dostałem propozycję od KSW. Nie ukrywam, że zawsz to było moim marzeniem. Moim celem było bić się i dorównać do najlepszych fighterów, najlepszych sportowców. Od razu podjąłem więc decyzję. Myślę, że nie było się nawet nad czym zastanawiać, bo to jest taka okazja, która się bardzo rzadko zdarza. To dla mnie duża szansa jako dla sportowca i dalsza motywacja do rozwoju. Teraz będąc w KSW mam jeszcze więcej ambicji, jeszcze więcej zapału do tego, żeby wdrapać się na szczyt.”

Podczas gali w Radomiu Jacek miał zawalczyć z Jivko Stoimenovem, ale ten musiał wycofać się z pojedynku z powodu rozcięcia łuku brwiowego. Ostatecznie więc Gać zmierzy się z Michałem Gniadym, innym niepokonanym w MMA zawodnikiem, który po raz pierwszy wejdzie do okrągłej klatki.

”Wywodzę się z kickboxingu, więc w stójce czuję się najlepiej – mówi Jacek. – Przede wszystkim szykuję mój klasyczny prawy prosty, który kończy szybko sprawę, ale będę się starał być przekrojowym fighterem, który wplata do walki różne techniki. Wydaje mi się, że wszystko skończymy w pierwszej rundzie.”

Do walki Jacka Gacia z Michałem Gniadym dojdzie już 11 listopada podczas gali XTB KSW 88 w Radomiu.

<INFORMACJA PRASOWA>

Dodaj komentarz