Ilia Topuria vs. Josh Emmett walką wieczoru czerwcowej gali UFC on ABC 5

Jedną z czerwcowych gal spod szyldu UFC on ABC uświetni starcie dwóch zawodników z czołowej dziesiątki kategorii piórkowej

Jednym z kilku oficjalnie ogłoszonych Main Eventów dzisiejszej nocy przez organizację UFC, będzie fenomenalnie zapowiadające się starcie w kategorii piórkowej. 

24 czerwca, przy okazji gali UFC on ABC 5 w Jacksonville na Florydzie, dojdzie do konfrontacji zawodników plasujący się obecnie kolejno na #9 oraz #5 miejscu w oficjalnym rankingu wagi piórkowej UFC – na dystansie 5-rund rękawice skrzyżują Ilia Topuria (13-0) i Josh Emmett (18-3)

Mknący jak burza w szeregach organizacji UFC „El Matador” w ostatnim swoim występie odprawił z kwitkiem niepokonanego wówczas Bryce’a Mitchella (15-1) co pozwoliło awansować mu na dziewiątą lokatę w drabince kategorii piórkowej. Gruzin nie zaznał jeszcze smaku porażki w swojej zawodowej karierze, a starcie z Emmettem będzie dla niego potencjalną furtką do walki o mistrzowski tytuł.

38-letni Amerykanin to ostatni pretendent do tymczasowego pasa kat. do 66kg. Na UFC 284 w Abu Dhabi zmierzył się on o to trofeum z Meksykaninem – Yairem Rodriguezem (15-3) i musiał uznać wyższość „El Pantery” przegrywając przez poddanie w drugiej rundzie, co z kolei kosztowało go spadek na piąte miejsce w rankingu. „CC0” będzie miał zatem okazję aby szybko wrócić na szczyt i ponownie pokazać swoje mistrzowskie aspiracje.

Dodaj komentarz