„Idealna data, lokalizacja i zestawienie” – Khabib uważa, że to Islam Makhachev powinien zawalczyć o pas

Mimo, że pas mistrzowski kategorii lekkiej jest obecnie bez właściciela, podczas ostatniej gali, Charles Oliveira udowodnił, że jest jednym z najlepszych w tej dywizji.

Gdy w dzień poprzedzający galę UFC 274, ówczesny mistrz Charles Oliveira (33-8) nie uzyskał odpowiedniego limitu wagowego i stracił pas wagi lekkiej, wielu kibiców przekreśliło jego szanse w starciu z Justinem Gaethje (23-4). Rzeczywistość okazała się zgoła inna. Brazylijczyk w świetnym stylu rozprawił się z przeciwnikiem, poddając go już w pierwszej rundzie pojedynku.

Zgodnie z zasadami, mistrzowskiego pasa nie odzyskał, przez co ten pozostaje aktualnie bez właściciela. Prawdopodobnie jednak, zapewnił sobie tym zwycięstwem starcie w którym ponownie będzie mógł zasiąść na tronie. Z kim zawalczy? Na ten temat dosadnie wypowiedział się Khabib Nurmagomedov (29-0).

Niedługo po zakończeniu gali, niepokonany Dagestańczyk dodał wpis na Twitterze, w którym w jasny sposób, zasugerował szefowi UFC kolejnego pretendenta, który – jego zdaniem – powinien zawalczyć o pas.

Dana White, nie masz innego wyboru jak tylko zrobić walkę Oliveira vs. Islam, 22. października w Abu Dhabi. Idealna data, miejsce i zestawienie dwóch zawodników mających 10 i 11 wygranych z rzędu.”

Islam Makhachev (22-1) plasuje się obecnie na trzecim miejscu w rankingu wagi lekkiej federacji UFC i notuje obecnie serię dziesięciu zwycięstw z rzędu. Sam Dana White, wielokrotnie przyznawał że bardzo chciałby zestawić Oliveire z zajmującym miejsce numer 4 Beneilem Dariushem (21-4-1), aczkolwiek nie zamyka się na potencjalną batalię „do Bronxa” z wyżej wymienionym Makhachevem.  

Chwilę później, „The Eagle” odpowiedział na podzielone opinie fanów, pytając:

– Czemu Islam Makhachev ma stoczyć walkę o miano pretendenta do pasa, jeśli nie ma mistrza w tej dywizji?”

Kolejka na szczyt kategorii lekkiej jest długa i bez znaczenia na które ze starć zdecyduje się federacja, jednego możemy być pewni – będzie to pojedynek na absolutnie najwyższym światowym poziomie.

Dodaj komentarz