Historia Michała Materli w KSW (VIDEO)

Już za sześć dni, Michał Materla (30-8) stanie do swojej kolejnej walki w zawodowym MMA. 15 stycznia w Szczecinie podczas gali KSW 66 skrzyżuje rękawice z Jasonem Radcliffe’m (17-8).

Michał bez wątpienia jest ikoną MMA w naszym kraju. Podczas trwającej już blisko dziewiętnaście lat kariery stoczył niemalże 40 pojedynków, z czego ponad 20 pod szyldem najlepszej organizacji nad Wisłą- KSW i to właśnie tu Materla przeżył swoje najpiękniejsze chwilę.

Cała historia Michała z KSW zaczęła się 14 października 2006 roku na gali KSW 6 i turnieju w kategorii średniej. 22-letni wówczas zawodnik w świetnym stylu pokazał się warszawskiej publice, pokonując jednego wieczoru trzech przeciwników, wygrywając przy tym cały turniej. Od tamtego momentu było wiadomo, że przygoda ”Cipao” z KSW nie jest tylko chwilowa, a kolejne starcia tylko potwierdzały te słowa. Przez trwającą już prawie szesnaście lat współpracę z KSW, Michałowi udało się zdobyć w tym okresie tytuł mistrzowski wagi średniej, który dzierżył od 2012 do 2015 roku oraz dojść dwukrotnie do finału turnieju kategorii średniej, najpierw w 2007, a następnie w 2019 roku.

Czy 37-letni Polak wzbije się jeszcze raz na szczyt i zawalczy o najwyższe laury? Tego poniekąd dowiemy się 15 stycznia, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia materiału KSW przedstawiającego historię Michała w organizacji:

Dodaj komentarz