HFO Kickboxing zawita do Kleszczowa

Po bardzo udanej, pierwszej w Europie, gali zawodowego K-1 w studnio telewizyjnym HFO powraca z kolejnym wydarzeniem. Już 5 września kibice będą mogli obejrzeć najlepszych polskich zawodników K-1 podczas gali HFO Solpark, która odbędzie się w Kleszczowie. Walką wieczoru będzie obowiązkowa obrona pasa Mistrza Świata ISKA w wadze do 78,1 kg, w której Łukasz Pławecki (25-16-1) zmierzy się z Cypryjczykiem Michalisem Manolim (35-7-1). W co-main evencie gali HFO: Solpark wystąpi Patryk Radoń (6-0).

 

Galę ogłaszamy dopiero dziś, choć pracujemy nad nią intensywnie od wielu tygodni. Wchodząc w ten biznes wiele razy zaznaczałem, że chcę go prowadzić rozważnie i dzięki temu rozwijać, stąd ogłoszenie gali poprzedziły niezliczone negocjacje z partnerami, sponsorami i samorządami. Mimo niepewnej sytuacji na wielu rynkach rozmowy te były owocne i możemy wrócić do Was z równie mocną sportowo ale i estetycznie oprawioną galą jak w czerwcu!  – mówi Jerzy Dąbrowa, prezes federacji HFO.

Karta walk to mieszanka nazwisk znanych z występów w organizacji i debiutantów. W walce wieczoru Łukasz Pławecki stanie do obrony zdobytego w maju 2019 roku tytułu Mistrza Świata ISKA. Pławecki zdobył pas pokonując Rodrigo Mineiro na gali w Nowym Sączu. Zawodnik klubu HALNY Nowy Sącz to jedyny Polak posiadający pas mistrzowski tej federacji i zgodnie z regulaminem ISKA powinien go bronić w kwietniu tego roku. Plany obrony tytułu na gali w Kielcach pokrzyżowała pandemia, ale ISKA postanowiła wydłużyć czas na obronę tytułu właśnie ze względu na wyjątkową sytuację na świecie.

 

Rywalem Pławeckiego będzie równie doświadczony zawodnik z Cypru Michalis Manoli. Cypryjczyk spędził kilka lat w Azji gdzie walczył zarówno w Muay Thai jak i w K-1. W boksie tajskim zdobywał pasy federacji I-1 WMC, walczył na stadionach oraz na galach Max Muay Thai, a w K-1 odnosił efektowne zwycięstwa z lokalnymi zawodnikami na ringu WLF. Reprezentant gymu Fivestar na na swoim koncie 35 zwycięstw i tylko 7 porażek.

 

Klasycznie staramy się miksować to co znane i dające pewność wysokiej jakości z tym co jeszcze nieznane, ale my wiemy, że też niesie jakość. Walki o pas ISKA nie było łatwo zestawić, obostrzenia w podróżowaniu i konieczność odbywania kwarantanny po powrocie do kraju, popsuły nam kilka zestawień, między innymi z Mołdawii czy Chorwacji. Jednak ostatecznie się udało i w ringu zobaczymy bardzo mocnego Cypryjczyka, który zmierzy się z naszym polskim Mistrzem Świata ISKA – mówi o walce wieczoru Łukasz Czarnowski, dyrektor sportowy HFO.

 

W co-main evencie wystąpi Patryk Radoń, który wszedł do organizacji HFO z przytupem, dając fenomenalną walkę z Michałem Gęsiarzem na gali w Warszawie. Reprezentant łódzkiego ŁKS ma nieskazitelny rekord zawodowy 6 zwycięstw i na pewno będzie chciał pokazać, że zasługuje na walkę o pas mistrzowski HFO w przyszłości.

 

Były rozmowy na temat walki z Mateuszem Białasem i rzuceniem pierwszego pasa HFO na szalę, ale mamy na to inny pomysł, który w najbliższym czasie zdradzimy. Na pewno będzie to coś dużego. Patryka czeka teraz test z mocnym rywalem z Fire Gym, to szalenie ambitny zawodnik, który walczy efektownie i dostarcza to co chcemy pokazywać na naszych galach.- komentuje co-main event nadchodzącej gali Jerzy DąbrowaPatryk miał się zmierzyć z innym niepokonanym Polakiem, ale niestety sytuacja związana ze zdrowiem wykluczyła tego zawodnika z udziału w gali. – dodaje prezes HFO.

 

Na gali HFO: Solpark zadebiutuje w organizacji finalista turnieju Gromda, czołowy polski ciężki – Michał Bławdziewicz. W karcie głównej wystąpią też doświadczeni Robert Krasoń i Michał Benben. Rywalem Krasonia będzie Wiktor Waszczuk, który miał już okazję pokazać na gali HFO w maju ubiegłego roku. Kolejny pojedynek stoczy też reprezentujący HALNY Nowy Sącz Miłosz Dąbrowa.

 

Kartę główną otworzą, podobnie jak to miało miejsce na gali w Warszawie, zawodnicy najlżejszej kategorii wagowej: Damian Roll i Szymon Obroślak. Reprezentujący Międzyrzecz Podlaski Obroślak na gali HFO: Aim High pokonał w bardzo efektowny sposób Jakuba Syca i tym samym zapracował sobie na kolejną walkę w organizacji.

 

Karta walk (kolejność walk może ulec zmianie):

  • -78,1 kg: Łukasz Pławecki (Polska/HALNY Nowy Sącz) vs Michalis Manoli (Cypr/Fivestar Sports Center) Walka w obronie pasa Mistrza Świata ISKA
  • -70 kg: Patryk Radoń (ŁKS Łódź) vs Michal Kosik (Fire Gym Banska Bystryca)
  • +95 kg: Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa) vs TBA
  • -67 kg: Michał Benben (Gladiators Bełchatów) vs TBA
  • -81 kg: Robert Krasoń (Tom Center Piotrków Trybunalski) vs Wiktor Waszczuk (KS RedLion MuayThai)
  • -60 kg: Damian Roll (Tom Center Piotrków Trybunalski) vs Szymon Obroślak (KS RedLion MuayThai)
  • -65 kg: Marcin Krok (HALNY Nowy Sącz) vs Kacper Glinicki (Legia Fight Club)
  • -43 kg: Miłosz Dąbrowa (HALNY Nowy Sącz) vs TBA

Dodaj komentarz