Hermansson vs. Brunson potencjalną walką wieczoru grudniowej edycji gali UFC

Starcie w czołówce kategorii średniej, które najprawdopodobniej będzie walką wieczoru gali UFC Fight Night mającej odbyć się 3 grudnia, zostało właśnie zapowiedziane.

W sobotnie popołudnie, w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, jakoby federacja UFC dopięła właśnie ostatnie szczegóły pojedynku pomiędzy Jack’iem Hermanssonem (23-7) a Derekiem Brunsonem (23-8), które ma być zarazem Main Eventem pierwszej grudniowej gali amerykańskiej organizacji. Jako pierwszy, informacje te przekazał Ariel Helwani.

Dla plasującego się obecnie na 7. miejscu w oficjalnym rankingu kategorii średniej Szweda, będzie to szansa na zawieranie do czołowej „piątki”. W swojej ostatniej walce – podczas lipcowej odsłony UFC Fight Night – jednogłośną decyzją sędziów odprawił z kwitkiem Chrisa Curtisa (29-9)

Brunson to stary wyjadacz UFC, bowiem zadebiutował w tej federacji już przeszło dekadę temu. Amerykanin znajduje się obecnie na miejscu numer 4 w rankingu swojej kategorii i potencjalna wygrana znacząco przybliży go do walki o mistrzowski pas.

Dodaj komentarz