Henry Cejudo powraca! Aljamain Sterling vs „Triple C” na UFC 288

Doczekaliśmy się oficjalnego powrotu byłego mistrza wagi koguciej UFC do oktagonu! Henry Cejudo (16-2) postara się odzyskać pas, który niegdyś dzierżył w walce z aktualnie panującym czempionem – Aljamainem Sterlingiem (22-3).

 

Największa organizacja MMA na świecie oficjalnie potwierdziła ten pojedynek na swoich mediach społecznościowych:Gala UFC 288 odbędzie się 6 maja w Newark w stanie New Jersey. Sama karta walk jest bardzo mocno obsadzona, gdyż oprócz wcześniej wspomnianej potyczki zobaczymy również walkę byłego dominatora wagi lekkiej Charlesa Oliveiry (33-9, 1 N/C) z niedawnym pogromcą Mateusza Gamrota (22-2, 1 N/C) – Beneilem Dariushem (22-4-1). Do tego czeka nas pojedynek Jessiki Andrade (24-10) z Xiaonan Yan (16-3, 1 N/C) czy też powrót do startów po 3,5 letniej przerwie Krona Gracie (5-1):

Aljamain Sterling posiada aktualnie serię 8 zwycięstw z rzędu, a sam Amerykanin nie zamierza się zatrzymywać. W starciu z Petrem Yanem (16-4) w dość kontrowersyjnych okolicznościach zdobywał pas dywizji koguciej UFC, gdyż nastąpiło to na skutek dyskwalifikacji Yana, tak w rewanżu z Rosjaninem udowodnił, że w pełni zasługuje na bycie najlepszym w swojej kategorii wagowej na świecie. Ostatnia potyczka Sterlinga przypada na październik 2022 roku, kiedy to podczas gali UFC 280 w Abu Dhabi skończył przed czasem byłego mistrza wagi koguciej – TJ’a Dillashawa (17-5).

Henry Cejudo to złoty medalista w zapasach z Pekinu. Amerykanin to również jest jednym z czterech zawodników w historii, którzy w tym samym czasie dzierżyli pasy mistrzowskie dwóch różnych dywizji UFC. Najpierw pas wagi muszej zdobył w 2018 roku, pokonując niejednogłośną decyzją Demetriousa Johnsona (24-4-1). Następnie obronił go w walce z wcześniej już wspomnianym Dillashawem i poszedł po złoto wagi koguciej, pokonując Marlona Moraesa (23-11-1). Ostatnie starcie Cejudo przypada na maj 2020 roku, kiedy to w drugiej rundzie odprawił przed czasem Dominicka Cruza (24-4), po tej walce ogłosił zakończenie kariery.

Dodaj komentarz