Grzegorz Stabach vs. Cyprian Wieczorek podczas Armia Fight Night 12

Starcie PRO-AM w kategorii koguciej! Szeregowy 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego Grzegorz Stabach vs Cyprian Wieczorek na AFN 12!

Już 26 lutego swoje sportowe umiejętności zaprezentuje kibicom AFN i wszystkim fanom mieszanych sportów walki Cyprian Wieczorek – laureat nagrody „Heraklesy” polskiego MMA 2019 i 2020  w kategorii „Zawodnik Roku Amatorów.” Cyprian od razu został rzucony na głęboką wodę, bowiem w pierwszym zawodowym pojedynku wystąpił pod szyldem KSW na gali z numerem 59. W limicie kategorii piórkowej dzielił plac boju z Patrykiem Likusem – musiał wówczas jednak uznać wyższość swojego rywala. Wieczorek jest reprezentantem klubu Silesian Cage Club i trenuje pod okiem Tomasza Brondera.

Po przegranej walce Wieczorek wraca do starć amatorskich. Jego kolejnym oponentem, już pod sztandarem AFN będzie Szeregowy Grzegorz Stabach, legitymujący się amatorskim rekordem siedemnastu zwycięstw i pięciu przegranych. Reprezentant klubu Ronin Gold Białogard, który może się pochwalić wieloma występami i sukcesami na Amatorskiej Lidze MMA, między innymi:

– Pierwszym miejscem Mistrzostw Polski Północnej,

– Pierwszym miejscem w walce finałowej Pucharu Wielkopolski,

– Pierwszym miejscem Pucharu Mierzei Wiślanej,

– Pierwszym miejscem NoGi (białe pasy).

– Wygrał także jednogłośnie na punkty IV Drawski turniej BJJ „World Technix Cup.”

– Ponadto występował na galach Runda DWM.

Co ciekawe – już w 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy ALMMA z numerem 202, Stabach zajął tam drugie miejsce – wygrywając z Mistrzem Polski przez TKO w 30 sekund, przegrywając w finale przez poddanie.

 

 

[informacja prasowa]

Dodaj komentarz