Gilbert Burns chce usunięcia McGregora z rankingu UFC!

Obecny pretendent do tytułu mistrza w wadze półśredniej UFC – Gilbert Burns (19-3) chce, aby były podwójny mistrz UFC – Conor McGregor (22-4) został wykreślony z oficjalnych rankingów najlepszej organizacji na świecie po tym, jak ogłosił, że odchodzi na sportową emeryturę. 

Conor McGregor niedawno ogłosił wycofanie się z MMA. Krótko po obejrzeniu UFC 250 oświadczył swój zamiar na twitterze oraz wyjaśnił swoją decyzję w wywiadzie dla ESPN.

„Jestem trochę znudzony tą grą” – powiedział McGregor ESPN. „Jestem tutaj i oglądam walki. Obejrzałem ostatnią gale – z walką wieczoru Tyron Woodley vs. Gilbert Burns – obejrzałem dzisiejsze show. Po prostu nie jestem podekscytowana tą grą, Ariel. Nie wiem czy to z powodu braku widowni. Nie wiem czym to jest spowodowane. Po prostu nie ma we mnie tego żaru ”.

Biorąc pod uwagę ewentualność, że McGregor pozostanie na emeryturze, Burns uważa, że ​​powinien on zostać wykreślony z rankingu UFC. Burns przypomina również, że ​​były podwójny mistrz UFC Henry Cejudo, który również niedawno przeszedł na emeryturę, został natychmiastowo usunięty z rankingu, po tym jak postanowił odwiesić rękawice na kołku. Na twitterze Burns napisał:

„Cejudo po przejściu na emeryturę został bardzo szybko usunięty z rankingu. Zróbmy to samo z Conorem.”

Dana White podobno jest przekonany o tym, że Conor McGregor na dobre wycofał się ze sportu. Nie takie powroty jednak świat widział i należy baczne obserwować rozwój tej sytuacji.

Jakie jest wasze zdanie? Zgadzacie się z Burnsem i jesteście za tym, aby McGregor został natychmiastowo wykreślony z rankingów UFC? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!

Dodaj komentarz