Georges St. Pierre zostanie włączony do galerii sław UFC

Były mistrz wagi półśredniej i średniej Georges St. Pierre zostanie tego lata wprowadzony do Galerii Sław UFC. Będzie on siódmym zawodnikiem, który znajdzie się w tym zaszczytnym gronie. 

 

„Georges St. Pierre jest pionierem MMA w Kanadzie, pomógł on w trenowaniu tego sportu na całym świecie. Jest najbardziej znanym kanadyjskim sportowcem i jednym z największych artystów sztuk walki w historii. Z dumą włączamy go do Galerii Sław UFC w 2020 roku. ” – powiedział prezydent UFC Dana White

 

Wielu fanów uważa GSP za najlepszego zawodnika wszechczasów. 38-latek pokonał w swojej karierze zawodników wagi półśredniej, notując w sumie 20 zwycięstw w oktagonie UFC. Tylko dwa razy nie opuścił Octagon jako zwycięzca, ale później był w stanie nadrobić porażki z Mattem Hughesem i Mattem Serra wyraźnymi zwycięstwami. W swojej ostatniej walce w listopadzie 2017 wygrał z Michaelem Bispingiem i zdobyła tytuł mistrzowski w wadze średniej.

 

GSP zawsze wyglądał dobrze poza klatką. Był pełen szacunku, pozostawał wolny od skandali, a dzięki swojemu sympatycznemu zachowaniu stał się czołową gwiazdą sportu, który w 2011 roku przyciągnął 55 724 widzów do Rogers Centre w Toronto na UFC 129.

 

St. Pierre dołącza do UFC Hall of Fame, w której są już  tacy zawodnicy jak: Rashad Evans, Michael Bisping, Ronda Rousey, Urijah Faber, BJ Penn i Forrest Griffin.

Dodaj komentarz