Frank Trigg: „Nie ma takiej opcji”, aby walki były bezpieczne podczas pandemii!

Były gwiazdor UFC i obecny sędzia MMA, Frank Trigg, nie sądzi, aby można było bezpiecznie organizować walki podczas pandemii koronawirusa! Trigg pochylił się nad tym tematem w ostatnim wywiadzie dla MMA Junkie Radio.

„Nie ma możliwości, aby uczynić coś takiego bezpiecznym, dopóki nie zrozumiemy, z czym mamy do czynienia” – powiedział Trigg. „Jak możemy temu przeciwdziałać? Czy będzie na to szczepionka? Nie ma sposobu, aby wydarzenia sportowe były bezpieczne, dopóki się tego nie dowiemy. To samo dotyczy polio, to samo dotyczy trądu. Dopóki nie dowiemy się, co to właściwie jest, jak się rozwija, co się z nim dzieje, nie ma sposobu, aby impreza sportowa była bezpieczna. ”

Podczas gdy wiele organizacji MMA obecnie zdecydowanie zrezygnowała z planów o organizacji wydarzeń sportowych, Dana White, prezydent UFC, jest zdeterminowany, aby mimo wszystko kontynuować działalność. Dana zapewnia w mediach, że bezpieczeństwo wojowników będzie głównym celem kolejnej gali, która  zaplanowana jest na 9 maja. Trigg uważa jednak , że  bezpiecznie promowanie karty walk jest obecnie niemożliwe.

Według jego oceny wystarczy jedna bezobjawowa osoba na miejscu, która doprowadzi do katastrofy. Podał następujący przykład:

„Weźmy przykład kamerzysty, który jest przy klatce”, powiedział Trigg. „Stara się zachować odpowiedni dystans, ale jest oddalony o raptem metr od zawodników, co się dzieje? On idzie do sklepu spożywczego. Ktoś w sklepie ma COVID. Osoba, która ma COVID, nie uważa, że ​jest zarażona. Kamerzysta również nie sądzi, że ma COVID, ponieważ ma na sobie maskę, idzie dalej. Ludzie bez rękawiczek dotykają keczupu, odkładają go z powrotem, nie chcą go brać, chcą czegoś innego. Ten facet od aparatu bierze następnie ketchup zainfekowany COVIDEM, wkłada go do torby, wychodzi, kupuje i wraca do domu. Teraz ma COVID w swoim domu.

„Gala jest w piątek, obecnie powiedzmy, że jest wtorek. Kamerzysta nie wykazuje żadnych oznak choroby. Nic się nie dzieje. Jako facet od kamery, nie ma bezpośredniego kontaktu ze wszystkimi.  Jest jednak blisko klatki – dodał Trigg. „Ma COVID, ale nie zdaje sobie z tego sprawy. Inni też tego nie wiedzą … Nagle zaczyna trochę kaszleć, a zawodnicy są pod nim, ponieważ musi starać się jak najlepiej uchwycić walkę! Teraz zostali oni narażeni na ryzyko zakażenia, cała ta grupa ”.

Co sądzisz o tej ocenie weterana UFC, Franka Trigga?

Ten artykuł ukazał się po raz pierwszy na BJPENN.com 22.04.2020.

Dodaj komentarz