FEN 35: Powracający do FEN Biżewski podejmie debiutującego Szmajdę

Artur Bizewski (7-3) podejmie Łukasza Szmajdę (6-2) podczas gali FEN 35: LOTOS Fight Night Ostróda, która 26 czerwca odbędzie się w ostródzkim Amfiteatrze. Pojedynek w formule K-1 zakontraktowano w limicie kategorii ciężkiej.

Bizewski ma na koncie 10 zawodowych walk w K-1 i jest dwukrotnym zdobywcą Pucharu Świata oraz brązowym medalistą mistrzostw Europy. Kibice FEN pamiętają Bizona ze znakomitych walk przeciwko Marcinowi Szrederowi oraz Arkadiuszowi Wrzoskowi. Bizewski był pretendentem do tytułu mistrzowskiego FEN w kategorii ciężkiej, ale podczas FEN 20 uległ na punkty wspomnianemu przed sekundą Wrzoskowi.

Szmajda jest aktualnym brązowym medalistą mistrzostw Polski w kickboxingu w formule low kick oraz młodzieżowym mistrzem Polski w boksie. W karierze amatorskiej 34-latek stoczył 67 walk – 54 wygrał, 12 przegrał i 1 zremisował. Szmajda reprezentuje klub Smok Toruń i w Ostródzie zadebiutuje w FEN.