Dziś gala A1 Federation 7 w Jarocinie! Transmisja tylko w PPV na a1federation.pl

Dziś wieczorem w Jarocinie odbędzie się gala A1 Federation 7, na której zobaczymy zawodowe walki w Lethwei (na gołe pięści) i Muay Thai. Gorąco było już na wczorajszej ceremonii ważenia, gdzie omal nie doszło do bójki pomiędzy występującymi w wadze ciężkiej Arturem Piekutowskim a Rafałem Kiełczyńskim. Ich konflikt rozstrzygnie się w ringu, gdzie rywale zmierzą się w najostrzejszej formule – Lethwei, gdzie dozwolone są m.in. uderzenia głową, a zawodnicy walczą w samych tejpach (bez rękawic).
 
Oprócz tego starcia kibice zobaczą też półfinałowe pojedynki turniejowe o Grand Prix w formułach Muay Thai oraz Lethwei, a także szereg ciekawych SuperWalk w obu tych dyscyplinach. Początek imprezy o godzinie 19:00. Główną atrakcją wieczoru na siódmej gali organizacji A1 Federation będą walki turniejowe w formułach Muay Thai oraz  Lethwei.

Do ringu wyjdą dziś mistrzowie Polski, Europy i świata. Wśród nich znajdzie się pierwszy mistrz świata w Lethwei – Artur Saladiak oraz inni utytułowani zawodnicy jak Rafał  Antończak, Filip  Rządek, Arkadiusz  Krupa, Mindaugas  Narauskas, Daniel  Jędrzejewski, Stepan  Guba, Bartosz  Botwina i Krystian  Błaszczyk. Organizatorzy gali  A1 Federation 7 w Jarocinie obiecują najwyższy w kraju poziom sportowy i wielkie emocje w ringu. Impreza rozpocznie się o godzinie 19:00

Karta walk gali A1 Federation 7

Karta główna:

Półfinały turnieju Lethwei (do 71 kg)
3 x 3 min:  Artur Saladiak (Polska) vs Denis Makovskij (Białoruś)
3 x 3 min: Rafał Antończak (Polska) vs Filip Rządek (Polska)

Półfinały turnieju Muay Thai (do 71 kg)
3 x 3 min:  Arkadiusz Krupa (Polska) vs Mindaugas Narauskas (Litwa)
3 x 3 min: Daniel Jędrzejewski (Polska) vs Stepan Guba (Czechy)

Karta wstępna:

Super Fight Lethwei (+95 kg)
3 x 3 min:  Artur Piekutowski (Polska) vs Rafał Kiełczyński (Polska)

Super Fight Lethwei (do 71 kg)
3 x 3 min: Jakub Syc (Polska) vs Kamil Siemaszko (Polska)

Super Fight Muay Thai (do 70 kg)
3 x 3 min: Bartosz Botwina (Polska) vs Tomas Drabik (Słowacja)

Super Fight Muay Thai (do 75 kg)
3 x 3 min: Krystian Błaszczyk (Polska) vs Krystian Niewinczany (Polska)

Przedwalki półzawodowe:

Walka PRO-AM Muay Thai (do 60 kg)
3 x 2 min:   Maciej Herbich vs   Edgar Semionov

Walka PRO-AM Muay Thai (do 70 kg)
3 x 2 min:  Adam Borowski vs   Marcel Gała

Lethwei to inaczej boks birmański, czyli jeszcze brutalniejsza formuła niż tradycyjne Muay Thai. W tej dyscyplinie zawodnicy walczą bez rękawic, mogą też uderzać głową i wykonywać rzuty przez biodro, co czyni walki bardzo widowiskowymi i krwawymi. Formuła dopiero raczkuje w Polsce, ale wielu doświadczonych zawodników już teraz przestawia się na tę dyscyplinę.

–   Lethwei czyli boks birmański to bardziej brutalna odmiana Muay Thai. Oprócz technik znanych z boksu tajskiego dochodzą uderzenia głową i rzuty przez biodro. Zawodnicy walczą w tejpach, bez rękawic. Ryzyko kontuzji jest większe, szybciej pojawia się krew i fizyczne obrażenia, ale kibice pokochali tę formułę, bo jest co oglądać – mówi Arkadiusz Wełna, organizator gal A1.

Transmisja dzisiejszej gali A1 Federation 7 w Jarocinie tylko w systemie PPV (cena: 20 PLN) na stronie A1federation.pl.

Dodaj komentarz