Dwóch weteranów UFC zawalczy ze sobą w boksie. Powrót do ringu po 10 latach!

Dwóch weteranów największej organizacji MMA na świecie już niedługo stanie naprzeciw siebie.

3491 dni – tyle dokładnie minęło czasu, odkąd Dan Hardy (25-10) ostatni raz zameldował się w oktagonie. Po blisko dekadzie rozłąki ze sportami walki, jego powrót nastąpi już w lipcu, jednakże klatkę zamieni na bokserski ring.

Jak podał dzisiaj portal MMAFighting, pojedynek w formule pięściarskiej odbędzie się 2 lipca w Manchesterze, a wspomniany wyżej Hardy zmierzy się z inną legendą UFC – Diego Sanchezem (30-14)

Diego Sanchez to ikona federacji UFC, z którą związany jest już od 2004 roku, kiedy to brał udział w historycznym, inauguracyjnym pierwszym sezonie programu The Ultimate Fighter, który zresztą wygrał. Łącznie pod skrzydłami amerykańskiego potentata spędził ponad 14 lat, w przeciągu których miał szansę sięgnąć po tytuł wagi lekkiej – w 2009 roku przegrał jednak starcie z BJ Pennem.

Dan Hardy to z kolei zawodnik, który pierwsze kroki w UFC postawił w 2008 roku i od początku prezentował się w fenomenalnym stylu, zaliczając cztery kolejne zwycięstwa z rzędu, co dało mu szansę na wielkie starcie o pas kategorii półśredniej z legendarnym Georges’em St-Pierre. Nie zdołał on jednak pokonać Kanadyjczyk, a porażka ta okazała się być punktem zwrotnym w jego karierze, którą niedługo później postanowił zakończyć. 

Dodaj komentarz