Droga do XTB KSW 78 – Łukasz Sudolski i Kleber Raimundo Silva

Na gali XTB KSW 78 nie zabraknie nowych twarzy w organizacji. W jednej z walk dojdzie do zderzenia dwóch debiutujących w KSW zawodników. Łukasz Sudolski, mistrz organizacji Babilon MMA, zmierzy się z doświadczonym Brazylijczykiem, Kleberem Raimundo Silvą.

Bilety na galę KSW 78 już w sprzedaży na eBilet.pl

Łukasz Sudolski pierwszą zawodową walkę stoczył w roku 2013 i wyszedł z niej jako zwycięzca. Później miał przerwę od zawodowych bojów. Do regularnego walczenia w MMA powrócił w roku 2018. Zaczął rywalizować w organizacji Babilon i szedł jak burza przez kolejne pojedynki. W trzy lata stoczył siedem walk i wszystkie wygrał. Tryumfy te otworzyły Łukaszowi drzwi do konfrontacji na gali z cyklu Dana White’s Contender Series, gdzie rywalizuje się o kontrakt z UFC. Polak został wyróżniony przez organizację otrzymaniem walki wieczoru podczas tego wydarzenia, ale w starciu z doświadczonym Ukraińcem został pokonany. Po tej przygodzie Łukasz ponownie zawalczył w Polsce i odbił się po pierwszej przegranej w karierze – podczas gali Babilon MMA pokonał doświadczonego Michała Pasternaka. Wygrana ta zapewniła mu walkę o mistrzowski tytuł na następnej gali. Łukasz nie krył, że jest to spełnienie jednego z jego sportowych marzeń i je zrealizował. Na gali Babilon MMA 30 wygrał z Edersonem Macedo zdobywając upragniony tytuł mistrzowski.Popularny „Pcheła” jest jedną ze wschodzących gwiazd polskiego MMA. W dotychczasowej karierze siedem razy pokonywał rywali przed czasem, a w pięciu walkach dokonał tego już w pierwszej rundzie. W roku 2022 został promowany na czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu, a teraz po raz pierwszy wejdzie do okrągłej klatki KSW, aby zaprezentować się jak najlepiej przed własną publicznością. Reprezentant Berserkers Team Szczecin w debiucie dla KSW zmierzy się z bardziej doświadczonym Brazylijczykiem.

Kleber Raimundo Silva swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął już w roku 2008. Do dziś stoczył ponad 30 pojedynków, z których 20 wygrał. Silva od początku kariery stara się być aktywnym fighterem, który regularnie toczy swoje boje. W jednym roku potrafił zawalczyć nawet pięć razy. Silva ma też za sobą epizod związany z boksem. Rywalizował również w brazylijskimi jiu-jitsu, w którym jest posiadaczem czarnego pasa. Co jednak ciekawe, lubi i potrafi dobrze bić się stójce. Większość ze swoich 20 zwycięskich bojów kończył przed czasem – 13 razy nokautował, a tylko 3 razy poddawał przeciwników. Silva walczył między innymi dla takich organizacji jak: Bellator, M-1, Brave CF czy Jungle Fight. „Orgulho” większość swoich bojów stoczył w rodzimej Brazylii, ale bił się również we Włoszech, Rosji i Bahrajnie.

Silva ostatni raz walczył w roku 2021 i przegrał pojedynek w Rosji. Teraz więc będzie chciał się odbić po tej porażce i wrócić na drogę zwycięstw. Brazylijczyk ma w swoim rekordzie wygrane nad takimi zawodnikami jak Konstantin Gluhov czy Henrique da Silvą, który w zeszłym roku rozgromił na gali KSW Tomasza Narkuna, byłego mistrza wagi półciężkiej.

Pojedynek Sudolskiego z Silvą można ocenić jako tradycyjną walkę młodości z doświadczeniem. Co jednak okaże się lepsze w tym boju i który z zawodników wyjdzie z niego zwycięsko? Przekonamy się już 21 stycznia podczas gali XTB KSW 78 w Szczecinie.

<INFORMACJA PRASOWA KSW>

Dodaj komentarz