Droga do XTB KSW 78 – Łukasz Rajewski i Sahil Siraj

Na galę w Szczecinie szykuje się prawdziwa uczta dla fanów stójkowych wymian. Wywodzący się z kickboxingu Łukasz Rajewski zmierzy się ze słynącym z mocnej stójki Sahilem Sirajem.

Bilety na galę KSW 78 już w sprzedaży na eBilet.pl

Łukasz Rajewski swoją przygodę ze sportami walki zaczynał od kickboxingu, w którym odnosił wiele sukcesów. Zdobył między innymi mistrzostwo świata, Europy i Polski. Przez wiele lat był członkiem kadry narodowej w K-1, kickboxingu i sanda. Dziś Łukasz jest już pełnoprawnym zawodnikiem MMA, który również w zapasach i parterze radzi sobie bardzo dobrze, ale stójkowa natura cały czas w nim mocno tkwi.

Łukasz jest w trudniejszym momencie kariery. W roku 2022 walczył dwa razy i dwa razy to ręce jego rywali zostały po konfrontacji uniesione w geście zwycięstwa. Podczas gali KSW 66 Rajewski został pokonany przez Donovana Desmae, a na gali KSW 70 wygrał z nim Francisco Barrio. Łukasz chce więc odbić się po przegranych i wrócić na drogę zwycięstw, którą kroczył wcześniej. Przed ostatnimi przegranymi popularny „Raju” był na fali trzech zwycięstw z rzędu. Pokonał Piotra Przepiórkę, Bartłomieja Koperę i Konrada Dyrschkę. Jego starcie z Koperą zostało nagrodzone bonusem za walkę wieczoru gali KSW 54.

Sahil Siraj swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2015, czyli rok później od Łukasza Rajewskiego. Do dziś stoczył siedem pojedynków, z których sześć wygrał. Pięć razy posyłał rywali na deski, a cztery raz zrobił to już w pierwszej rundzie. Siraj w stójce czuje się jak ryba w wodzie, bo sam wszedł do MMA ze świata kickboxingu i muay thai.

Siraj wywodzi się z Afganistanu, z którego w roku 2012 przybył do Szwecji. Dziś walcząc reprezentuje swoją nową ojczyznę. Sahil bił się do tej pory dla takich organizacji jak Brave CF czy Cage Warriors. Wszystkie pojedynki stoczył w Szwecji, więc walka na XTB KSW 78 będzie jego pierwszym bojem poza domem. Natomiast w swojej ostatniej konfrontacji miał okazję mierzyć się z Polakiem. Podczas gali w Göteborgu starł się z Łukaszem Świrydowiczem i posłał go na deski w pierwszej minucie walki. Dla Siraja starcie w Szczecinie będzie debiutem w organizacji KSW.

Pojedynek Łukasza Rajewskiego z Sahilem Sirajem zapowiada się na ciekawą stójkową konfrontację, która może zakończyć się nokautem. Czy jednak jeden z zawodników padnie ostatecznie na deski? Przekonamy się już 21 stycznia w Netto Arenie.

<INFORMACJA PRASOWA KSW>

Dodaj komentarz