Dorota Norek zawalczy w turnieju OKTAGON Underground

Czesko-słowacka organizacja OKTAGON MMA, już za trzy tygodnie zaprezentuje nam kolejną edycję ichniejszego turnieju „Underground”.

Jak podano dzisiaj w mediach społecznościowych federacji OKTAGON, jedną z uczestniczek turnieju będzie Polka – Dorota Norek (2-1 MMA).

Dorota jest polską pięściarską i to właśnie z tej dyscypliny jest najbardziej znana, aczkolwiek w swojej dotychczasowej karierze stoczyła też trzy pojedynki w formule MMA, wygrywając dwa z nich. Po raz ostatni w oktagonie pojawiła się w lutym tego roku, gdzie podczas gali ARES 3 uległa Ivanie Petrović (4-0).

Rywalką naszej reprezentantki, będzie Lucie Sedlackova (0-0 MMA). To utalentowana czeska bokserka, legitymująca się bilansem 14-1 w tejże dyscyplinie. 

https://www.instagram.com/p/CdEDHPNKW3i/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

OKTAGON Underground to innowacyjny pomysł włodarzy federacji, zapoczątkowany w dobie panującej pandemii koronawirusa. Ze względu na brak możliwości organizowania normalnych gal z publicznością, właściciele stworzyli tak zwany „Underground”.

Jest to turniej rozgrywany w specjalnie przygotowanej scenerii, a jedną z głównych różnic między klasycznym MMA jest to, że walki toczą się głównie w płaszczyźnie stójkowej. Dozwolone są obalenia, jednakże gdy kontrola w parterze jednego z zawodników będzie trwać trzy sekundy, sędzia podnosi walkę „do góry”.

Gala OKTAGON Underground odbędzie się 21. maja na O2 Arenie w Pradze.

One thought on “Dorota Norek zawalczy w turnieju OKTAGON Underground

Dodaj komentarz