Dawid Kareta kolejnym Polakiem, który zawalczy na gali OKTAGON 34

Ledwie wczoraj, federacja OKTAGON poinformowała o pojedynku Mateusza Legierskiego na gali o numerze 34, a już dzisiaj poznaliśmy kolejne polskie nazwisko na tym wydarzeniu.

W mediach społecznościowych od jakiegoś czasu głośno było o potencjalnym starciu Dawida Karety (4-2) na jednej z następnych gal spod szyldu OKTAGON MMA, a jako przeciwnika najczęściej wymieniano reprezentanta Czech – Romana Paulusa (6-1).

Doniesienia te potwierdziły się, gdy z dniem dzisiejszym czeska organizacja potwierdziła owe zestawienie na swoich oficjalnych profilach, a dojdzie do niego już 23 lipca w Pradze, gdzie odbędzie się OKTAGON 34.

https://www.instagram.com/p/Ce1WdPlM1vq/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Dla przedstawiciela klubu Octagon Team Cieszyn, będzie to czwarty występ stoczony dla federacji naszych południowych sąsiadów. Jak dotąd, dwukrotnie opuszczał oktagon jako zwycięzca, a smaku porażki doznał jedynie w walce z niepokonanym Jakubem Tichotą (5-0), na zeszłorocznej, jubileuszowej gali OKTAGON 30.

Roman Paulus jest zdecydowanie bardziej doświadczonym zawodnikiem, jeżeli chodzi o występy dla tejże właśnie organizacji. W walce z Polakiem, pojawi się w czesko-słowackiej klatce okrągły, 10 raz, wliczając w to również dwa występy amatorskie. Słowak w przeszłości odprawił już dwóch innych naszych rodaków – Szymona Rakowicza (3-2) na OKTAGON 27, oraz ostatnio podczas OKTAGON Prime 5 – Karola Kutyłe (6-4).

Dodaj komentarz