Dana White broni decyzji Maxa Rohskopfa o zaprzestaniu walki: „Kim do cholery jesteście, żeby go osądzać?”

Nie małym echem odbił się debiut Maxa Rohskopfa (5-1), który zmierzył się z Austinem Hubbardem (12-4). Podopieczny Roberta Drysdale’a nie chciał wyjść do trzeciej rundy, mimo namowy swojego trenera. Prezydent UFC Dana White broni jednak decyzji Maxa Rohskopfa o poddaniu się podczas debiutu na gali UFC on ESPN 11.

Debiutujący w wadze lekkiej w UFC Max Rohskopf pomimo mocnego rozpoczęcia, nie był w stanie stawić czoła lepiej dysponowanemu tego wieczora przeciwnikowi. Po kilku nieudanych próbach technik kończących w parterze zaserwowanych przez Rohskopfa, Austin wykorzystał serię uderzeń nieustannie spychając debiutanta pod siatkę. Schodząc do narożnika po drugiej rundzie krew spływała nieustannie po twarzy Rohskopfa. 25-latek powiedział swojemu narożnikowi, że nie chce kontynuować walki.

W mediach zaraz po gali wybuchły spekulacje, czy Robert Drysdale dobrze zrobił, namawiając swojego podopiecznego do kontynuowania walki, którą sam chciał poddać?

Niezwykły koniec walki, która otwierała całą galę zwrócił uwagę Prezydenta UFC, który pokazał swoje poparcie dla debiutującego w UFC Rohskopfa.

Podczas konferencji prasowej po gali Dana White stwierdził:

„Pozwólcie, że coś powiem, w tym pieprzonym sporcie, jeśli jesteś skończony, jesteś skończony” – powiedział White podczas konferencji prasowej po walce. „Powinieneś absolutnie być w stanie zrezygnować. Wiem, że to irytuje, ale zgadnij co? Ktoś, kto ocenia, nie walczyłby tam za Ciebie. Bardzo łatwo być krytykiem. To, co robią Ci młodzieńcy, to zupełnie inny poziom.

25-latek podjął walkę z zaledwie pięciodniowym wyprzedzeniem, a krótki okres czasu na zrobienie wagi mógł mieć niekorzystny wpływ na przebieg walki. White twierdzi jednak, że Rohskopf będzie musiał zastanowić się nad swoimi kolejnymi startami.

„Mówiłem wam to wiele razy wcześniej, kiedyś wierzyłem, że jestem wojownikiem, i chciałem walczyć, i któregoś dnia dowiedziałem się, że nie jestem” – powiedział White. „Uświadomiłem sobie, że nie byłem. Kiedy się o tym dowiesz, musisz odejść. Nie twierdzę, że tak jest w przypadku tego dzieciaka, ale jeśli ten młodzieniec czuł się tak, jakby musiał zrezygnować dziś wieczorem, kim, ku*wa, jest ktoś, kto go osądzi?

„On musi wstać jutro rano i spojrzeć na siebie w lustrze i dowiedzieć się, kim jest i co chce robić” – powiedział White. „Nie ma wstydu, gdy się tu dostaniesz i dowiesz się, że to nie jest miejsce dla Ciebie. Nie ma w tym wstydu ”.

Co sądzisz o tym, że Max Rohskopf poddał się w walce przeciwko Austinowi Hubbardowi na UFC na ESPN 11?

Dodaj komentarz