Czarny dzień Polaków podczas Real Fight Arena. Kontrowersyjna porażka Gładkowicza

12.03.2022 roku, w Bratysławie miała miejsce pierwsza edycja gali Real Fight Arena – nowego projektu czesko-słowackiej organizacji. Podczas tego wydarzenia, swój występ zaliczyło trzech reprezentantów Polski. Nie zaliczą oni jednak tego wieczora do udanych.

Jako pierwszy z nich, w klatce zameldował się Adam Fidkowski (2-2). Opolanin musiał uznać jednak wyższość rywala jakim był Chińczyk Lu Kai (7-2), który to znokautował go w 1. rundzie pojedynku.

Drugim z „naszych” był Oskar Siegert (5-2 kkickboxing), który w starciu na zasadach Muay Thai w rękawicach do MMA uległ Czechowi Tadeušowi Ružička (0-1 MMA).

https://www.instagram.com/reel/CbBTJ8pgwbP/?utm_medium=copy_link

Najbardziej znanym polskim zawodnikiem podczas tej gali, był jednak Bartłomiej Gładkowicz (8-1). Reprezentant łódzkiego klubu Octopus, stanął w szranki z Davidem Hoškiem (6-2). Po walce która potrwała cały dystans, sędziowie niejednogłośnie orzekli o zwycięstwie Czecha, co spotkało się z wielkimi kontrowersjami wśród fanów, trenerów i kibiców.

Czeski dziennikarz sportowy – Martin Bláha, zamieścił wpis, w którym poinformował, że zespół Gładkowicza złożył oficjalny protest i domagają się zmiany wyniku. Co więcej, do postu załączył również zdjęcie oficjalnych kart punktowych z tego pojedynku.

https://twitter.com/diazovec/status/1502921368769380352?s=20&t=IBOJYJdwg6Y8or5D1Pepzg

Na ten moment nie mamy jeszcze żadnej oficjalnej informacji o stanowisku jakie podejmie federacja Real Fight Arena.

 

 

Dodaj komentarz