Cyril Gane wyzywa do walki Jona Jonesa!: Gdzie jesteś Jon?

Cyril Gane wyzywa do walki Jona Jonesa!: Gdzie jesteś Jon?

Od długiego czasu mówi się o powrocie Jona Jonesa (16-1, 1 N/C) do oktagonu UFC. „Bones” zapowiedział, iż swoje następne boje będzie toczyć w wadze ciężkiej. Na przywitanie byłego dominatora dywizji półciężkiej chętny jest czołowy zawodnik kategorii ciężkiej i były pretendent do pasa królewskiej dywizji – Cyril Gane (11-1).

 

Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych „Bon Gamin” rzucił rękawice Jonesowi. Gane jest chętny zawalczyć z Amerykaninem w marcu tego roku w Las Vegas:

„Gdzie jesteś Jon?. Jestem wolny w marcu tego roku, Vegas.”

Cyril Gane w styczniu 2022 roku podjął próbę zdobycia pasa wagi ciężkiej, wówczas niepokonany zawodnik przegrał przez jednogłośną decyzję z aktualnie panującym mistrzem – Francisem Ngannou (17-3). Kolejny występ Francuza był już bardziej udany, gdyż podczas gali UFC, która miała miejsce w Paryżu, znokautował w walce wieczoru Taia Tuivasę (14-5) w trzeciej odsłonie pojedynku.

Jon Jones przez lata dzierżył pas mistrzowski wagi półciężkiej, lecz podczas udanej kariery sportowej przytrafiło mu się wiele kontrowersji, przez które zawodnik zaliczył wzloty i upadki. Ostatni raz w klatce największej organizacji MMA na świecie pojawił się w lutym 2020 roku, kiedy obronił pas mistrzowski i pokonał Dominicka Reyesa (12-4) jednogłośną decyzją sędziów. Werdykt ten w oczach wielu kibiców był mocno kontrowersyjny i odbił się szerokim echem w świecie sportów walki. Jakiś czas później Amerykanin zwakował pas i zapowiedział przejście do wagi ciężkiej.

Dodaj komentarz