Cody Garbrandt zainteresowany wskoczeniem do kategorii muszej na walkę o pas z Deivesonem Figueiredo!

Według Bretta Okamoto z ESPN, kandydat do walki o pas w kategorii koguciej Cody Garbrandt może być zainteresowany przejściem do wagi muszej, aby rzucić wyzwanie Deivesonowi Figueiredo w walce o tytuł kategorii do 125 funtów!

„No Love” odbył długą podróż przez pierwsze pięć lat w UFC, zaczynając od serii 6 zwycięstw finalizując ją zdobyciem mistrzostwa wagi koguciej. Następnie jednak stracił pas na rzecz TJ Dillashawa i odniósł 3 porażki z rzędu. ,Ostatnio powrócił jednak w znakomitym stylu zwyciężając w oszałamiający sposób w walce z Raphaelem Assuncao.

Choć wydaje się, że jego głównym celem jest powrót na szczyt w dywizji do 135-funtów, nie wyklucza on stoczenia boju mistrzowskiego o pas w kategorii muszej.

„Kto mógłby podjąć wyzwanie w walce z Deiveson Figueiredo o pas w kategorii do 125 funtów ? Co sądzicie o Cody Garbrandt (@Cody_Nolove)? Cody powiedział mi zaledwie kilka miesięcy temu, że chce zejść kategorie niżej i nie miałby problemów ze zrobieniem wagi… i chociaż wrócił na zwycięskie tory w dywizji do 135 funtów, słyszę, że nadal o tym myśli ”.

Co sądzicie o tym pomyśle? Czy zejście do kategorii muszej może okazać się strzałem w 10?

Dodaj komentarz