„Ci goście nie powinni czekać na obecnego mistrza” – Daniel Cormier uważa, że powinna odbyć się walka o pas tymczasowy kat. piórkowej

Zakończona blisko dwa tygodnie temu gala UFC 280 w Abu Dhabi była zarazem początkiem istotnych zmian w czołówce niektórych dywizji. Do przebudowy ma dojść przede wszystkim na szczycie kategorii piórkowej.

Już od dłuższego czasu, w kuluarach mówiło się o potencjalnej walce obecnego mistrza wagi piórkowej Alexandra Volkanovskiego (25-1) w kategorii o jedno oczko wyżej, a sam zainteresowany zadeklarował chęć zdobycia drugiego mistrzostwa.

Po tym jak świeżo upieczony czempion – Islam Makhachev (23-1) w fantastycznym stylu zdobył trofeum poddając Charlesa Oliveire (33-9), wezwał do oktagonu właśnie Australijczyka i Panowie werbalnie umówili się na pojedynek, do którego według nieoficjalnych informacji ma dojść podczas UFC 284 w Perth.

Po tej sytuacji, kibice na całym świecie zaczęli zastanawiać się nad przyszłością dywizji piórkowej. Choć sam „The Great” zapewnia, że ewentualne zdobycie przez niego mistrzostwa wagi lekkiej nie „zablokuje” rozwoju wagi piórkowej, tak jednak opinie środowiska są podzielone. 

Wątpliwości ma też sam Daniel Cormier, były zawodnik a obecnie komentator i reporter federacji UFC. W swoim autorskim programie prowadzonym na YouTube – DC & RC powiedział, że najlepszym rozwiązaniem byłoby starcie o tymczasowy pas kategorii piórkowej pomiędzy Arnoldem Allenem (19-1) a Joshem Emmettem (18-2)

 

– Arnold Allen zasługuje na starcie o jakiś kawałek mistrzostwa. Myślę, że jego pokora mnie do niego przekonuje. Szczerze mówiąc, Josh Emmett również na to zasługuje. Ci goście nie powinni czekać na obecnego mistrza, gdy ten próbuje stać się jeszcze świetniejszy.

Allen plasuje się obecnie na 6. miejscu w rankingu „piórkowych”. Anglik w organizacji UFC jest do tej pory niepokonany, a tydzień temu zwyciężył w starciu z doświadczonym Calvinem Kattarem (23-7)

Również dla Josha Emmetta, Kattar był ostatnim przeciwnikiem z którym przyszło mu się zmierzyć. Znajdujący się na 4. miejscu w rankingu 37-latek jest na fali pięciu kolejnych zwycięstw z rzędu i bez wątpienia jest jednym z najbardziej klarownych pretendentów do walki o pas dywizji piórkowej.

Dodaj komentarz