Były zawodnik KSW, Abus Magomedov poznał rywala na debiut w UFC

Od czasu walki z Cezarym Kęsikiem, podczas gali KSW 57, Abus Magomedov (24-4-1) nie pojawił się w oktagonie. W końcu jednak, oficjalnie zapowiedziano jego kolejne starcie.

W grudniu 2020 roku, reprezentant Niemiec zadebiutował w KSW i w świetnym stylu rozprawił się z „Lubelskim Czołgiem”, poddając go w 2. rundzie. Jak się później okazało – była to jego trampolina do największej federacji MMA na świecie.

W UFC miał zadebiutować już jakiś czas temu, bo przy okazji gali UFC Fight Night w grudniu zeszłego roku, gdzie miał zmierzyć się z Geraldem Meerschaertem (34-14), jednak z przyczyn zdrowotnych, zmuszony był zrezygnować z pojedynku.

Jego pierwsze wejście do oktagonu UFC zostało przełożone o blisko pół roku, gdyż – jak dziś poinformowano – 4 czerwca sprawdzi umiejętności Joaquina Buckleya (14-4), który będzie jego rywalem.

 

Dla Amerykanina będzie to powrót po czterech miesiącach. W ostatniej walce, po niezwykle wyczerpującym boju, pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Abdulrazaka Alhassana (11-4).

 

Dodaj komentarz